Hokejbalový oddíl
TJ Lokomotiva Česká Třebová

Starší žáci

Datum Den Hodina Kategorie Místo konání Domácí Hosté
25. 03. 2023 Sobota 11:30 Starší žáci Česká Třebová TJ Lokomotiva Česká Třebová HBC Pardubice B
01. 04. 2023 Sobota 09:30 Starší žáci Česká Třebová TJ Lokomotiva Česká Třebová HBC Hradec Králové 1988

24-04-2024

Starší žáci uzavřeli základní část...

Oddělení: Starší žáci

Lkomotiva Česká Třebová  0 : 11 Autosklo Pardubice Mordrý tým (0:4,0:5,0:2)

14-04-2024

Žáci si body poděli v Přelouči, ale...

Lokomotiva Česká Třebová  :    Jestřábi Přelouč   4 : 6  (2:3, 1:2, 1:1)

Lokomotiva Česká Třebová  :   Jestřábi Přelouč    6 : 5  (0:4, 1:0, 4:2)

Branky Loko 1 zápas     1: 8 Babka (Snítilý)

12:49 Babka (Snítilý)

29:24 Baka (Fuchsová,Snítilý)

41:37 Babka (Snítilý)

Branky Loko 2 zápas   0:50  Snítilý (Babka)

Žákovské derby vyznělo pro Letohrad

TJ Lokomotiva Česá Třebová  2 : 7 SK Hokejbal Letohrad (1:4,1:2,0:1)

Střely na branku 10:44, Vyloučení  5:3, Přesilovky 3:5, Využití 1:2, Oslabení 0:1

18-03-2024

Střelci Lokomotivy opět padli do zimního spánku...

TJ Lokomotiva Česká Třebová  0 : 13  Hradec Králové  (0:4,0:2,0:7)

Střely 15:59, Vyloučení 2:2, přesilovky 2:2

09-03-2024

Tři góly na Sršně nestačily

Lokomotiva Č. Třebová : Sršni Svitavy 3 : 7 (1:1,2:3,0:3)

Českotřebovská stopa na turnaj Míchačka v kategorii U 15

V sobotu 16.12. se v nafukovací hale v Pardubicích uskutečnil další ročník populárního turnaje Míchačka.

Dostaveníčko si zde dali hráči do patnácti let (ročníky 2012,11,10 a 09) a náš oddíl zastupoval dvanáctiletý útočník Michal Snítilý.

Hráči ze všech koutů republiky byli rozlosováni do šesti osmi až devítičlenných družstev (7 hráčů a 1-2 gólmani), přičemž bylo na nich, jak si rozdělí role útočníků a obránců, protože týmy neřídil žádný trenér. Hrálo se na malém hřišti systémem 3 + 1 a každý zápas trval 18 minut.

Majkyho los poslal do Zeleného družstva a tak nastoupil hned v zahajovacím zápase proti Žlutým. Hattrickem a jednou asistencí se podílel na zaslouženém vítězství 5 : 2. Během základní skupiny se jako největší kandidáti na celkové vítězství vyprofilovaly týmy Modrých a Šedých. Obzvláště Modrým los přál, neboť zde ze sedmi hráčů bylo pět starších a vysokých, kteří si navíc s hokejkou a míčkem rozuměli. Tuto převahu uplatňovali po celý turnaj a vzájemný zápas v základní skupině proti Zeleným podle toho vypadal. Majky po sólo úniku, do kterého ho přesnou nahrávkou vyslal spoluhráč, sice snižoval na 1 : 3, ale po závěrečném hvizdu rozhodčího byl stav celkem jednoznačný 2 : 5. A to ještě spoustu střel pochytal gólman z Mladé Boleslavi.

Následně Zelené družstvo porazilo Červené 6 : 4 a o postup do finále se utkalo s Bílým týmem. Zápas byl nesmírně vyrovnaný, šance na obou stranách, ale střelecké štěstí zpočátku přálo Zeleným. Když Majky zvyšoval na 2 : 0 zdálo se, že si zápas pohlídají, ale hrubky v obraně vedly k vyrovnání. Za stavu 3 : 3 jel faulovaný Majky nájezd, ale bohužel neproměnil. Po vydřeném vítězství 4 : 3 kluci čekali, s kým ve finále zkříží hokejky. Bitva mezi Modrým a Šedivým týmem se zvrhla v neuvěřitelné gólové dostihy a šťastnější byl ten tým, s kterým už se ten den střetli. Ještě před finále se hráli dva zápasy o konečné umístění.

Každý zápas začíná za stavu 0 : 0 a Zelení poučeni z předchozího nezdaru zlepšili obrannou hru. Na první gól Modrých dokázali zareagovat, když Majky nahrával spoluhráči na vyrovnávací gól. Ten mu to následně opla

Ořezaná sestava bojovala v Letohradě

SK Hokejbal Letohrad 15 : 0 Lokomotiva Č. Třebová (3:0,6:0,6:0)

29-09-2023

Lokomotiva narazila na Sršně

Ve čtvrtek 28.9 pokračovala soutěž starších žáků a naše squadra zavítala do sousedních Svitav. Nutno podotknout, že silně oslabená, neboť krom absentujících hráčů nám chyběl i obvyklý drive útočné dvojice Dan a Majky. První nastupoval se svalovým zraněním, druhý po prodělané nemoci. Holky v obraně i Matěj v bráně měli plné ruce práce, neboť na naši branku šlo 61 střel. Matěj na jednu stranu předváděl skvělé zákroky proti těžkým střelám, na druhé ovšem chyboval v situacích, s kterými si měl hravě poradit. Zlepšenou hru v útoku předváděl Tadeáš se Štěpánem. Jediný náš gól na průběžných 1: 4 dal tradiční střelec Majky. Přijal nahrávku od Dana a zpoza brány oblíbenou fintou překonal gólmana domácích. Bohužel stejně jako v předchozích zápasech nám ve třetí třetině došla šťáva a inkasovali jsme čtyřikrát.

30-09-2023

Velmi bojovný výkon na Hradec nestačil

HBC Hradec Králové  13 : 0 Lokomotiva Česká Třebová (5:0,4:0,4:0)

23-09-2023

Svítkov rozhodnul zápas žáků v poslední třetině...

Lokomotiva Česká Třebová  5 :  12 HBC Svítkov Stars Pardubuce

(1:1, 3:5, 1:6)

STŘELY NA BRANKU 15:45  VYLOUČENÍ  2:3  PŘESILOVKY 3:2

16-09-2023

Bojovná Lokomotiva v prvním kole nestačila na Bílý tým - hodnocení

HBC Pardubice Bílý tým 8 : 2 Lokomotiva Česká Třebová (3:0,2:1,3:1)

Branky : 2x M.Snítilý

STŘELY NA BRANKU 36:20, VYLOUČENÍ  2:0, PŘESILOVKY 0:2

PRVNÍ ZÁPAS STARŠÍCH ŽÁKŮ

(já mám čtyři rukavice, kdybych jeden pár ztratil, a já mám jen jednu, kdybych nějakou našel)

Po roční pauze jsme se, navzdory užšímu hráčskému kádru, vrátili do ligy starších žáků. I když v našem případě jsme spíše postavili tým starších žákyň, neboť „něžné pohlaví“ v týmu hraje prim. Nejen co do počtu, ale i do kvality. Jeho základ je tvořen pěticí řízných obránkyň: Aneta, Viky, Tereza K., Špageta a Tereza Z. Přičemž posledně jmenovaná se „obětovala“ a zhostila se role prvního centra. Komplikovaná byla nejen cesta do Pardubic (policejní kontrola a objížďky), ale i předzápasová rozcvička, kterou nám mírně narušilo zjištění, že Viky a Adam mají každý jen jednu rukavici a Tadeáš příliš velké holení chrániče. Majky měl naproti tomu dva páry rukavic, kdyby jedny ztratil.

Se všemi protivenstvími jsme si poradili (Viky děkuje trenérovi Pardubic) a se skvělou gólmanskou Adélou v zádech nastoupila desítka dětí do zápasu. Zatímco obrané dvojice byly víceméně vyrovnané a nedopouštěly se žádných fatálních chyb, v útočné fázi jsme se mohli spolehnout pouze na první lajnu, která dokázala několikrát dostal soupeře pod tlak. Druhá lajna složená z nepříliš zkušených hráčů (hrajeme s tím, co máme a někde se to naučit musí) naopak soupeři práci usnadňovala a tak musela Adéla opakovaně zasahovat proti střelám pardubických (nikým neobsazených) obránců od modré čáry.

Skóre 0 : 3 po první třetině jsem považoval za malý zázrak. Ve třetině druhé na čtvrtý gól v naší síti odpověděl nejmladší a nejmenší Majky, který po nahrávce Adama rozjásal střídačku hostí. Po další hrubce jsme bohužel inkasovali popáté. Do třetiny třetí jsme vstoupili lépe a Majky s drzostí a vyčůraností sobě vlastní, zastavil odraženou střelu Terky Z. a zpoza brány odrazem o beton pardubické gólmanky snížil na 2 : 5. Další