Datum Den Hodina Kategorie Místo konání Domácí Hosté
26. 03. 2023 Neděle 14:00 Mladší žáci - 3+1 -

Mladší žáci - ohlédnutí za svitavským turnajem

Oddělení: Mladší žáci

Lekce pokory aneb každá série jednou musí skončit...

hodnocení David Snítilý

V neděli 26. března jsem vyrazil s mladšími žáky na turnaj 3+1 do Svitav. Od začátku sezony jsme si drželi sérií dvanácti zápasů bez porážky (10 vítězství, 2 remízy) a přestože do každého zápasu vstupuji s respektem k soupeři, věřil jsem, že zvládnu kluky a holky namotivovat i tentokrát. Výšková převaha našich holek oproti soupeřům byla značná, a tak jsem v šatně musel krotit přílišný optimismus některých jedinců. Na turnaj dorazili jen tři družstva, a tak nás čekali dva zápasy s domácími Sršni a dva s Poličkou.

Na první zápas s Poličkou jsem poslal zahajovací sestavu Viky, Špageta a Melissa. Hned první střídání druhé lajny přineslo tři góly do soupeřovy sítě v rozmezí necelé minuty. Hattrick bleskově vystřelil Majky, kterému dvakrát nahrál Dan. To bylo z naší strany v první půli bohužel všechno, soupeř naopak jeden gól vsítil našemu novému gólmanovi Jindrovi. Jindra v druhé půli vychytal nájezd a čtvrtý gól přidal z dorážky Štěpán.

Druhý zápas se (zkušenosti sbírajícím) mužstvem Svitav byl bohužel pro soupeře i pro nás (radši mám zápasy vyrovnané) jednoznačnou záležitostí. Jindra si připsal první čisté konto a za nás se čtyřikrát trefil Majky, hattrick přidali Dan s Melissou a gól vsítila i Špageta, jejíž oslavné křepčení opět pobavilo celou střídačku.

Smích nás přešel při odvetě s Poličkou. Ač jsem své svěřence varoval, aby neopakovali chyby z prvního zápasu, zakrátko jsme prohrávali díky hrubkám v obraně 0:4. Před přestávkou a krátce po ní vykřesali jiskřičku naděje Majky s Danem, kdy prvně jmenovaný přihrával druhému před bránu Poličky na dva góly. Bohužel Jindra vzápětí nedával pozor a mezi nohama mu prošel šourák přes celé hřiště. Bojovali jsme sice až do konce a ze spolupráce Majkyho a Dana vzešel i třetí gól, ale porážku 3:7 si doufám, budou pamatovat hodně dlouho. A pro příště se poučí, že není radno podceňovat soupeře.

Poslední zápas se Sršni skončil stejným skóre jako první. Šestkrát se trefil Majky, třikrát Dan a po jedné brance střelili nerozlučné kamarádky Viky se Špagetou.