Závěrečný turnaj přípravek ve Svítkově aneb Nemesis …. aktualizováno

Nemesis (osudový soupeř) českotřebovských přípravek (týden poté)

foto a text David SNÍTILÝ senior

Na poslední turnaj přípravek před prázdninami jsme vyrazili do Pardubic Svítkova. Předpověď počasí slibovala pekelnou výheň a bohužel se do puntíku vyplnila. Pořadatelům trošku zamotalo hlavu více jak hodinové zpoždění týmu Eagles Brno a tak byl rozpis zápasů pozměněn. S nejtěžším soupeřem, domácími Svítkov Stars, jsme se měli původně střetnout ve druhém zápase, ale tento mač byl přesunut až na konec. V prvním utkání s Autosklem Pardubice náš gólman sledoval za bránou se svíjejícího soupeře, v domnění, že bude hra přerušena a nevšiml si, že mu mezitím projel míček šourákem přes půl hřiště. Tento kuriózní gól nás naštěstí nezlomil a díky trefám Dana, Majkyho a Štěpy jsme z průběžných 2 : 3, udělali konečných 5 : 3.

Ti samí střelci se prosadili i v zápase s Heřmanovým Městcem. Vzájemnou souhru první trojky odpálil Dan, který vzápětí našel před bránou Štěpu. Před koncem první půli ještě skóroval zpoza soupeřovy brány Majky, který ten samý fígl provedl i na začátku druhé půle. Na konečných 5 : 0 zvyšoval po ukázkově provedeném nájezdu (při své první letošní účasti) věčný pesimista Denis. Za uposlechnutí příkazu, jak nájezd provést, mu ještě dlužím čokoládu.

Ve třetím zápase s Eagles Brno se konečně střelecky prosadil i Matěj a já jsem kluky už lehce „brzdil“, protože vedro bylo nesnesitelné a nás ihned čekal další zápas. I tak soupeře přestříleli 8 : 1.

Sebevědomí soupeře (předzápasový pokřik o vítězství) bylo značné a jeho překvapení ještě větší, když mu Majky po přihrávkách Štěpy, Dana a vybojovaném souboji nastřílel hattrick. Stihl ho během pár minut a naší potem zalitou střídačku ovládlo předčasné nadšení. Zatímco trenér soupeře své hráče burcoval, já ty své vracel z obláčku na zem. Na hlášku z filmu Pelíšky: rozkaz zněl jasně, jsem si vzpomněl, když na své hráče křičel: hlídejte si červený rukavice! Že nemáme jen červený rukavice, zjistil vzápětí, když Dan nahrál Štěpánovi na gól číslo čtyři. To bylo z naší strany bohužel všechno. Třicet sekund před poločasem jsme prvně inkasovali a naše dvě trojky proti čtyřem soupeřovým v druhém poločase fyzicky odešly. Poprvé jsem zažil, že hráči nechtěli jít na hřiště. Střídání byla kratší a kratší a ani odpočinek a polévání vodou na střídačce, nepřinášelo kýženou úlevu. Zuby nehty jsme bránili stále se ztenčující náskok a po Majkyho neproměněném nájezdu jsme před koncem dvakrát inkasovali a padli 4 : 6.

Všem hráčům chci poděkovat za heroický výkon a po prázdninách se těším na další spolupráci.

Já děkuji především Davidovi st. a dalším trenérům a rodičům, že bojovali s náma a tak pěkně reprezentovaly oddíl v tak těžké a divné sezoně..