VYDŘENÉ BODY V CHLUMCI

archivní foto

HbC Chlumec nad Cidlinou – TJ Lokomotiva Česká Třebová  1:2 ss (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1)

Sestava ČT: Sterenčák – Kříž, Laštovica, Broulík, Mrštný M., Stloukal, Jirmásek, Smutný, Hájek, Čapek, Zeman L.

Branky ČT: 15:19 Smutný (Jirmásek), 45:00 rozhodující nájezd Smutný
Střely: 34:15
Vyloučení: 4:5
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0

Michal Broulík, hrající trenér TJ Lokomotiva Česká Třebová:

Začátek patřil domácím. V prvních minutách byli aktivní, hráli s míčkem v naší obranné třetině, nabízeli se a vytvářeli si střelecké příležitosti. My se soustředili na pozornou obranu a snažili jsme se zajistit dobře chytajícímu Sterenčákovi výhled na projektily „Vrtaček“. Když jsme ustáli tlak, tak i my jsme se více osmělili směrem dopředu a byli nebezpeční. Více do hry jsme se dostali i díky přesilovkám krátce po sobě. Nedlouho po změně stran padla první branka utkání, byla z našich hokejek. Obraz hry se ale moc nezměnil. Domácí více kontrolovali hru a my se soustředili na obranu, abychom nepropadali a nepouštěli Chlumec do přečíslení nebo samostatných úniků. Myslím si, že se nám to celkem dařilo, byť pár okének jsme nezavřeli. Vyrovnání skóre přišlo ve třetí třetině při hře 4 na 4. Do závěrečné sirény se několikrát stalo, že na dlouhé desítky sekund uzavřeli domácí zámek v naší třetině, ale obětavostí a skvělým brankářem žádná další branka nepřišla. V prodloužení byly šance před oběma brankami, ale bez efektu. Na řadu přišly nájezdy. Aniž bych kohokoliv určil, tak kluci si sami řekli, že si věří a půjdou dát góly, což bylo pozitivní. Nejprve se mezi nohy domácího brankaře prosadil kapitán Jirmásek. Domácí na tuto branku odpověděli stejnou mincí. Pak si vzal slovo mladý Smutný a přesnou střelou do pravého „vikýře“ rozhodl a bodu navíc pro nás. Zvolenou strategií, bojovností, obětavostí, pozornou obranou v čele s gólmanem jsme i přes komornější obsazení na střídačce zápas zvládli. Mrzí nás jen další zranění v našich řadách, na které mi už pomalu nestačí prsty na obou rukách.“