Turnaje Ženy

rozklikni rozpis Jaro ženy

 

Turnaj Letohrad 15. března 2015

Východočeský přebor žen 2015 odstartuje v Letohradě!

Iva Janoušková | 13.03.2015 11:22:42 | převzato web regionu Východ

Hokejbal žen – Není to tak dlouho, co jsme Vás informovali o vítězi Východočeského přeboru žen pro rok 2014, kterým se stal tým Lokomotivy České Třebové. Loňský ročník je již ale minulostí a před námi je úvodní turnaj přeboru v roce 2015. Po dvou přípravných turnajích se tak první ostrý turnaj letošní sezony odehraje v hokejbalové aréně letohradských Laní.

Turnaj je koncipován pro dvanáct týmů a promítnou se v něm závěry z lednové schůzky zástupců východočeských týmů s hlavním organizátorem turnajů, Martinem Komárkem. V turnaji je tedy kladen důraz na výsledky v základní skupině, čemuž odpovídá i systém turnaje, kdy každý odehraje v základní skupině pět utkání a dle získaných bodů a pořadí ve skupině pak bude bojovat se stejně úspěšným týmem z druhé skupiny o své konečné umístění. A jak proběhlo rozlosování? Celky jsou do skupin nasazeny tzv. „křižmo“ dle konečného umístění na závěrečném turnaji VPŽ 2014 v Prachovicích.

Ve skupině A jako první začínají hrát letohradské Laně s přeloučskými ROŠTěnkami, poté rozpis nabídne klání prachovických „Prachovek“ s vítězem jejich domácího turnaje – nastoupí proti nim Ďábelský holky. Šestici týmů ve skupině A pak doplní výběr Moravskoslezského kraje pod vedením Tomáše Macka a již tradičního účastníka ze Slovenska – týmu Rebels Skalica.

Skupina B pak v úvodu nabídne utkání úřadujících Přebornic regionu s týmem hradeckých Pirátek, neméně zajímavý bude souboj heřmanoměsteckých Bodlin se Svítkovem. Svítkovské hvězdy opanovaly první přípravný turnaj v lednu v Chrudimi, na konci února v tělocvičně v Letohradě skončily druhé za Českou Třebovou. Ve skupině B se představí i hokejbalistky Autoskla Pardubice a v šestici nechybí ani jeden ze „služebně nejstarších“ týmů v ženském hokejbalu, Fretky Nižbor.

V turnaji dojde oproti loňskému ročníku ke změně v otázce remíz v základní skupině – již se v případě remízy v utkání základní skupiny nebude rozhodovat samostatnými stříleními. K nim dojde pouze v případě utkání o konečné umístění. Také se posunuje startovací bod pro provedení nájezdů, a to ze středu hřiště na spojnici mezi brankami, ale vždy z bodu pro vhazování vzdálenějšího kruhu od branky. Zde je jasně definován důvod – hráčky budou mít více prostoru pro naběhnutí si na nájezd.

Turnaj tedy nabídne všem zúčastněným kvalitní sportovní zážitek, v němž těžko tipovat favority. V rozpisu je naplánováno 36 utkání, celá neděle bude tedy v Letohradě velmi nabitá. První buly na obou hřištích padnou úderem osmé hodiny ranní, zápasy o konečné umístění začnou v 16:30 hodin a vyhlášení, na kterém by neměli chybět zástupci vedení domácího klubu, je v plánu v 18:00 hodin.

 

Východočeský přebor žen 2015 – rozpis I. turnaje v Letohradě 15.3.2015

 

Všem týmům tedy nezbývá než doufat, že hokejbalu bude přát i počasí. Plánujete-li si program na nedělní den a chcete-li vidět ženy jinak než s vařečkou nebo vysavačem, určitě dorazte do hokejbalové arény v Letohradě. Těšíme se na Vás!

Pokud máte něco k doplnění jako články a fotky apod.

a chcete se s námi o ně podělit, tak je zašlete na ballct@seznam.cz