S přípravkami do Přelouče aneb šest sardinek v autě kouče

Na předposlední turnaj přípravek jsem vyrazil s doposud nejpočetnější squadrou. K týmu se totiž připojili dva nováčci nesoucí shodné jméno: Šimon. A tak nás na místo obvyklých čtyř hráčů a gólmana, bylo o jednoho víc. Jediné prázdné místo v autě, které sloužilo k přepravě bagáže, připadlo Šimonovi K. a dresy, chrániče, helmy, betony a veškerou gólmanskou výstroj jsem nastrkal pod a mezi sedačky.

Premiéru si neodbyli jen dva výše zmínění hráči, ale také Domča, který prvně nastoupil jako gólman. Skóre prvního poločasu proti bílému Pardubickému družstvu otevřel Majky, ale soupeř do přestávky srovnal. V druhé půli chtěl opět Majky propálit všechno, co mu stálo v cestě a vyběhlému brankáři jeho střela propadla za záda, kde ji pohotově doklepl do prázdné branky Honzík. Nováček Šíma K. pak přesně nahrával Majkymu (ten ještě předtím trefil, nikoli poslední, tyčku) a Matějovi a soupeř pouze snížil z trestného střílení.

V druhém zápase jsme změřili síly s dalším Pardubickým družstvem, jen barva jejich dresů byla modrá. Na skvěle chytajícího gólmana jsme bohužel nenašli recept a bezbrankovou první půli zakončil Majky nastřelením břevna. Soupeř v druhé půli po dvou chybách v naší obraně zápas rozhodl a naši smůlu ještě podtrhl Honzík, který trefil tyčku. Poměr střel 15 : 16 a skóre 0 : 2.

Bezprostředně po bolestivé prohře jsme nastoupil k zápasu číslo tři s Heřmanovým Městcem. Na nováčky natěšené po první výhře padl jakýsi splín a obzvlášť Šíma N. se bál chodit do soubojů, což vedlo k dalším inkasovaným gólům. Na soupeřovu branku jsme opět vyslali spoustu střel, ale byla z toho jen další nastřelená tyč. Po poločase ještě vykřesal jiskřičku naděje Majky, kterému nahrával Matěj, ale stav 1 : 2 dlouho nevydržel a my po hrubých chybách ještě třikrát inkasovali.

Na to abych pozvedl morálku psychicky nalomeného družstva, jsem měl patnáct minut a tušil jsem, že pokud v posledním zápase dáme gól jako první, bude to pro kluky vzpruha. Začali jsme jak jinak tím, že Majky trefil tyčku (a pak ještě další dvě). Prvního gólu jsme se dočkali díky Honzovi, který bombou proměnil trestné střílení. Následně Majky poslal přihrávku zpoza brány Šímovi K., který nádhernou ránu z první dal gólmanovi výstavní jesle. Náš třetí gól byl opět z trestného střílení a Majky předvedl, co ho na trénincích učí Michal Broulík. Naznačení střely, stažení míčku a gól do odkryté kasy. Soupeř se ale nevzdával a do konce poločasu z dalšího trestného střílení snížit na 1 : 3. Během pauzy jsem kluky burcoval, ať ani v nejmenším nepoleví a dál makají. Domču, který předvedl několik výborných zákroků, spoluhráči povzbuzovali Domíno Langoš a podle toho jaký měla přezdívka ohlas, mu už nejspíš zůstane. Má slova si zřejmě vzali k srdci, protože dříve bojácný Šíma N. se bil jako lev, Domíno v bráně pustil jen jednu střelu a veterán Majky rozhodl třemi góly. V prvním případě mu nahrával Honzík, ve třetím Šíma N. a ten prostřední byl z kategorie spektakulárních. Snad na každém turnaji byl vidění nějaký kuriózní gól, nejčastěji přes celé hřiště, kdy ho gólman ani nepostřehl. A mnohdy takový skončil v naší síti. Tentokrát to naštěstí byla síť soupeře. Kluky jsem na postech útočníků i obránců točil a Majky toho času v obraně, čepelí ve vzduchu sklepl střelu soupeře a vypálil ji přes celé hřiště tak, že trefil čepel obránce soupeře, odkud míček zaplul přímo mezi gólmanovy nohy. Jeden gól ještě přidal Šíma K., ale rozhodčí ho neuznal. Ačkoli i diváci z Heřmanova Městce sportovně poukazovali na fakt, že míček byl za čárou.

Co se týče výsledků, tak šlo o náš letos nejhorší turnaj, ale na druhou stranu oba Šímové byli nadšení a těší se na další turnaj za 14 dní. Takže pozitiva převládají.