Reparát v hodině dvanácté aneb jak je důležité míti tři gólmany.

Text : David Snítilý senior  Foto Jan Zahálka senior

Poslední předprázdninový turnaj připadl na neděli 27. 6. a jak jsem avizoval minule, šlo o rozlučkové představení chlapců ročníku 2008 v mladších žácích. Jeden z nich nám pět minut před odjezdem telefonicky oznámil, že kvůli zranění z předchozího dne nepojede a tak vzniklou díru v sestavě zaplnili Hanz a Majky, kteří střídavě nastupovali ve dvou lajnách. V Letohradě se díky tomu představili pouze tři „veteráni“ a výraznou měrou se podíleli na konečném úspěchu. Proti Autosklu Pardubice, které nás o týden dřív deklasovalo, bezchybně zachytal Dave a Tom po přihrávce obránce Ondry rozvlnil soupeřovu síť. Šancí jsme sice měli mnohem víc, ale tahle jediná byla úspěšně dotažená do konce. Víc než jednogólové vítězství nás trenéry těšilo, že se hráči vyvarovali tradičních minel a vyhlášení sólisté (opery Národního divadla) servírovali krásné přihrávky.

Druhý soupeř byl rovněž z Pardubic, ale ze Svítkova a brankář Dave (tentokrát na pravém křídle třetího útoku) nahrával Vojtovi na první gól. Můj trenérský kolega Jarda sice kritizuje můj systém třech gólmanů a zároveň hráčů (moc bagáže a komplikace při zápisu), ale důležité je, že klukům vyhovuje. Navíc další dva góly vsítil služebně nejstarší a ročníkově nejmladší gólman Majky. Na centra první lajny si ho vyžádali Hanz s Tomem

a jejich vzájemná spolupráce nám přinesla vítězství 3 : 1. V bráně vše jistil pohotový Babkys.

Do boje s domácím Letohradem, který jsme o týden dřív udolali 1 : 0, nás tentokrát vedla jako kapitánka Viky

a tažení to bylo opět vítězné. Poprvé jsme vyhráli všechny tři zápasy, tento konkrétní pro nás s neuvěřitelným skóre 10 : 2. (což není důležité). V bráně se dvou chyb sice nevyvaroval Majky, ale jeho gólmanští kolegové dali čtyři góly a Hanz k hattricku přidal šest asistencí. Neztratili se ani obránci, za něž skóroval ve velké pohodě hrající Luky a asistenci si připsala věčně vysmátá a bouřlivě oslavující Špageta.

Všem moc děkuji za předvedený bojovný výkon a v půli srpna se uvidíme – doufají trenéři…

Pan trenér Snitilý senior na fotce není moc vidět, bo nejen s brankáři, tak i s focením neposlouchal…

Ale čas ukáže kdo s dalším časem bude mít pravdu…

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *