PRVNÍ KOLO NOVÉ SEZÓNY SKONČILO V PRODLOUŽENÍ

Ježci Heřmanův Městec – TJ Lokomotiva Česká Třebová 5:4pp (2:2, 1:2, 1:0)

Sestava ČT: Břeň – Kříž, Laštovica, Broulík, Doubrava, Hynek, Řehák, Smutný, Čapek, Škeřík, Pirkl, Hájek, Nekvinda ml.

Branky ČT: 5:41 Hynek (Smutný, Řehák), 6:55 Pirkl (Škeřík), 20:53 Škeřík (Doubrava), 21:45 Škeřík (Pirkl, Čapek)
Střely: 25:25
Vyloučení: 3:0
Využití: 0:0
V oslabení: 1:0

Michal Broulík, hrající trenér TJ Lokomotiva Česká Třebová:
„V prvním kole nové sezóny jsme sehráli v Heřmanově Městci s místní zálohou prvoligových Ježků, kteří minulý rok zvítězili v nižší regionální soutěži. Před novým ročníkem došlo ke sloučení 2. Ligy s Regionální, takže v prvním kole na sebe narazili 2 úřadující mistři. První čtyři minuty se nám podařilo domácí zatlačit do defenzívy, ale víc než uzemní převahu jsme z toho nevytěžili. Z produktivity nás hned poté vyškolili domácí, kteří se dostali do dvougólového vedení. Naštěstí nás to nijak nesrazilo a do konce třetiny jsme ještě vyrovnali. Od druhé části byli aktivnější domácí. Měli víc míček i víc prostoru hřiště, my jsme hrozili z brejkových situací. Dvě z nich jsme využili. Na místo toho, abychom Ježkům odskočili do vedení 5:2, tak jsme je při vlastní přesilovce a samostatnému úniku z poloviny hřišti nechali snížit na 4:3 a můžeme být rádi, že toto skóre svítilo i na konci druhé třetiny, protože domácí trefili opakovaně brankovou konstrukci a to nejen v této třetině. V poslední třetině se obraz hry od druhé moc nelišil. Domácí byli aktivnější a na naší polovině hřiště i nebezpečnější. Při závěrečné power-play se jim podařilo vyrovnat. Zápas šel do prodloužení, které velmi rychle skončilo, když si vlastní g´ól vstřelil Laštovica. Škoda ztraceného vedení, celé řady individuálních chyb, nízkého nazasení a méně kvalitní hry než na jakou jsme z naší strany zvyklí. Ježci hráli dobře, nevzdávali se i za nepříznivého stavu, bojovali a v útočné třetině byli nebezpeční. Start sezóny mohl být lepší, máme se v čem zlepšovat.“