Přípravky – Chrudim – když to tam padá

David Snítilý

Jestliže jsem si na minulém turnaji přípravek „liboval“, že jsme dva zápasy ze čtyř prohráli a kluci tak dostali potřebnou lekci a impulz na sobě pracovat, tak tentokrát bylo všechno jinak. Po prvním měření sil se žlutým týmem Hradce Králové jsem je poslal běhat okolo hřiště ve výstroji. Aby si zapamatovali ty dva zbytečně inkasované góly a ne těch dvacet sedm, co dali. Z pětice hráčů chtěl v obraně hrát jen Domča a tak se Majky se Šímou střídali na postu obránce a útočníka. Pozitivní bylo, že oproti turnaji ve Svítkově se na výhře tentokrát bodově podílelo všech pět hráčů.

Druhý zápas s domácí Chrudimí měli kluci po osmi minutách v přestávce mezi poločasy slušně rozehraný 4 : 2, ale jakmile domácí potřetí skórovali, zmocnila se jich mírná nervozita. Chrudimský gólman chytal výborně, a přestože Majky spoluhráčům předkládal luxusní nahrávky, Šíma ani Matěj smolně nedokázali skórovat do odkryté kasy. Proto jsem Majkymu na střídačce nařídil, ať výjimečně nenahrává, ale vezme tu zodpovědnost na sebe. Jeho čtvrtý gól v zápase (1x se prosadil Honza) přinesl tolik potřebný klid a další dvě proměněné šance od Šímy a jednu od Matěje. Ke konečnému výsledku 8 : 3 přispěl i Honza v bráně, který vychytal trestné střílení.

Protože jeden ze soupeřů nedorazil, hráli jsme jen tři utkání. To poslední s druhým týmem Hradce Králové. Červení si vedli o poznání lépe, než jejich oddílový kolegové, přesto výsledek 13 : 1 značí, že to opět bylo v tréninkovém tempu. Na jednu stranu si kluci udělali osobní maxima (Majky 22 gólů, 7 asistencí, Šíma 10 gólů, 9 asistencí, Matěj 8 gólů, 11 asistencí, Honza 7 gólů, 10 asistencí a obránce Domča 1 gól, 5 asistencí), na druhou je opět potřeba dodat, že takovéto zápasy nám úplně nesvědčí.

Další a už poslední zkouška nás čeká 4.6.