Přípravka – poslední turnaj – my si pro ty medaile přijedeme…

Na sobotu 4.6. hlásili metrologové přeháňky, ale jediné co se přehnalo přes Letohrad byla naše sedmička statečných. Přijeli, viděli, zvítězili. Jelikož se turnaje zúčastnily pouze tři družstva, přišel předseda svazu pan Komárek s návrhem, hrát na místo obvyklých dvou sedmiminutových poločasů, tři sedmiminutové třetiny.

V prvním zápase s domácími předvedli dokonalou souhru Majky se Šímou K., když prvně jmenovaný nejprve dvakrát asistoval a poté hattrickem vždy po nahrávkách Šímy uzavřel první třetinu. Ve druhé třetině se dvakrát prosadil Honza, díky nahrávkám našeho nejmladšího hráče Šimona Jansy. Jeho bratr Matěj sice následně neproměnil trestné střílení, ale Majky se Šímou vzápětí upravili skóre na 9:0. Před třetí třetinou jsem produktivní dvojici roztrhl a Majkyho poslal do obrany druhé lajny. Jeho místo v lajně první zaujal Matěj, kterému Šíma nabil na gól s pořadovým číslem deset. Skóre uzavřel po nahrávce od Majkyho Honza a Matěj v bráně se mohl radovat z prvního čistého konta.

Na stejný počin měl Matěj zálusk i v zápase s Chrudimí a dlouho se nám skutečně dařilo neinkasovat a naopak góly dávat. Až v polovině druhé třetiny, poprvé lovil míček z brány. S postupujícím časem bylo totiž patrné, že hru už nesleduje tak pozorně a vykazuje známky únavy. Jednou ho zachránila tyčka, podruhé pohotový zákrok obránce Dominika před brankovou čárou. Do konce zápasu inkasoval ještě třikrát, ale vzhledem ke čtrnácti gólům, které naši dali, ho to nemuselo moc mrzet.

Celkový účet byl následující: Majky 11 gólů, 5 asistencí, Šíma K. 6 gólů 7 asistencí, Honza s Matějem shodně 4 góly a 3 asistence a stejně tak Domča se Šímou J., kteří měli oba po dvou asistencích, ale odvedli obrovský kus práce při bránění.

Kluci se na závěr dočkali ocenění za celosezónní snahu a z rukou předsedy svazu převzali krásné medaile.