Pachatel se vrací na místo činu (koná dobré skutky) a dostává lekci pokory.

Po čtrnácti dnech jsme se s přípravkami vrátili do oblíbené Chrudimi, kde jsme posledně napáchali „velké škody“ na sítích soupeřových branek. Neskromně jsem si tenkrát pomyslel, že příště by to chtělo těžší soupeře, aby kluci nezpychli. Mé přání, ač nevyslovené, bylo vyslyšeno a do cesty se nám postavili tři soupeři těžkého kalibru a pro nás neznámá Mladá Boleslav. Původní pětičlenná sestava byla zachována, jen se do ní po desetiměsíční absenci a jednom tréninku vrátil Páťa. A kádr doplnil nový člen klubu Tadeáš, který předvedl bojovný výkon korunovaný premiérovým gólem ve třetím zápase.

První mužstvo, s kterým jsme zkřížili hokejky, byly Pardubice Svítkov (bílé družstvo). Nejprve jsme jednou inkasovali a pak dvěma góly Dana v první a dvěma Majkyho v druhé půli zápas otočili.

Druhý zápas s Poličkou byl soubojem gólmanů. Naši bránu opět hájil Lukáš, který svou měsíc trvající kariéru gólmana ozdobil druhou nulou v šestém odchytaném zápase. V bráně Poličky odrážel a lapal naše střely hostující gólman Sršňů Svitavy. Přestože jsem klukům už před zápasem kladl na srdce, ať střílí po zemi, většina střel šla vzduchem. Až před poločasem pronikl Majky obranou, položil si gólmana a bekhendem skóroval do prázdné branky. V druhé půli Páťa našel před bránou Dana, který zvyšoval na 2:0 a ten následně nalil na třetí uklidňující gól Majkymu. Krom skvěle chytajícího Lukáše zaslouží pochvalu všichni, kteří odhodlaně bránili naši bránu. Největší díl práce v obraně odvedl velezkušený Štěpa, který byl nucen potlačit svůj instinkt střelce.

Zpátky do útoku jsem Štěpu poslal až ve třetím zápase s Mladou Boleslaví, kde si vše vynahradil hattrickem. Tam nastoupil v bráně Páťa, který ještě předtím stihnul tříminutové hostování, když zaskočil za zraněného gólmana domácí Chrudimi. Na našem vítězství 11:0 se gólem či asistencí podílelo všech šest hokejbalistů.

Snadné vítězství bohužel způsobilo, že některým hráčům nezdravě stouplo sebevědomí. V tu chvíli nám viditelně chyběl letos absentující Denis, který v minulosti před každým zápasem pronášel prognózy: to projedeme, dostaneme klepec atd. Pardubice Svítkov (černé družstvo) nám uštědřilo lekci hned při prvním střídání. Nepříznivý stav otočili dvěma akcemi jak přes kopírák nahrávač Štěpa a pod víko zakončující Lukáš. Do druhé půlky jsme vstupovali za stavu 2:2. Vítězství na naši stranu přiklonil po nahrávce Majkyho sniper Dan, který hned vzápětí, už bez pomoci, sestřelil i svého otce, který postával za brankou. Poslední slovo měl soupeř, když ztrestal dvě naše hrubky v obraně a Páťovi smolně vyklouzl míč z lapačky.

Pevně doufám, že si z porážky všichni vezmeme ponaučení a příští týden se na posledním turnaji vrátíme na vítěznou vlnu.