Mladší žáci – v Přelouči splnili očekávání…

V neděli si zajeli mladší žáci výsledkově spravit chuť na nové krásně opravené hřiště v Přelouči. Svou premiéru v brance měl Matěj a tradiční brankáři se představili v roli hráčů. Dva soupeři z HBC Pardubice a domácí Přelouč. Za krásného slunečného počasí vládla na českotřebovské střídačce pohoda za jakéhokoliv stavu.

Foto Hanka Zemanová

HBC Pardubice – Modrý Tým : TJ Lokomotiva Česká Třebová
4:1(1:1,3:0,0:0)

Dlouhých šest minut se na přeloučské časomíře měnil jenom čas. Až Matěj poprvé kapituloval, ale ještě za tři minuty se podařilo Michalovi nepříznivý stav vyrovnat. V druhé půlce už skórovali jen pardubičtí, ikdyž na našich hokejkách bylo šancí na dva zápasy.

Branka Snítilý M.

STŘELY NA BRANKU15:9 VYLOUČENÍ1:0 PŘESILOVKY0:1

TJ Lokomotiva Česká Třebová : HC Jestřábi Přelouč
6:1(4:0,2:1,0:0)

Do druhého zápasu se nám povedlo vstoupit brankově už v druhé minutě. Do čtvrté minuty jsme vedli zásluhou dvojice Dan a Míša 3:0. V sedmé minutě se trefila Melissa, když jí raději nahrál palič Vojta. Ale i Vojtíšek se dočkal na sklonku dvanácté minuty, kdy mu Melissa tzv. „kamarád prihrávku vrátí…“ Šestou branku zaznamenal opět všudybyl Míša. Domácí dokázali akorát zaznamenat čestný úspěch.

6:4(3:2,3:2,0:0)

Pokud jsme v předchozím zápase měli rychlý vstup do utkání, tak v tomhle byl bleskový. A opět u toho byl rychlonožka Michal. Ale pardubičtí také nezaháleli a pěkně zaměstnávali Matěje. Jejich jednobrakové vedení vydrželo i přes Vojtovu branku až do druhé třetiny. Ikdyž mohlo být i vyrovnáno, ale rozhodčí rozhodli jinak. Palič Vojta v 16. minutě opět snížil. Pardubičtí si vzali oddechový čas a tak my jsme šli do šesti ve snaze změnit nepříznivé skóre. Nebo v případě inkasované branky si to aspoň vyzkoušet. Gol jsme nedali ani nedostali. Takže jsme prošli školením. Ale za pár vteřin se nám ve hře v pěti daří vstřelit opět kontaktní gól. Ale to bylo z naší stany vše. Pardubice půl minuty před koncem pečetí výsledek na 6:4. Závěr utkání dohrává za nás pětka „pipek“ a nutno říci že zkušeně.

00:53EQSnítilý Michal
04:45EQBezděk Vojtěch
16:12EQBezděk Vojtěch
17:03EQVostřák Daniel

STŘELY NA BRANKU18:14 VYLOUČENÍ0:1 PŘESILOVKY1:0

Hodnocení i přes několik divných poznámek je pozitivní. Proč… Protože jsme dávali góly, Matěj si odbyl premiérů v brance. Jeli jsme si zahrát a hokejbalem se bavit a to se povedlo. Chyby tam samozřejmě byly. Buly prohrané tzv. na jedničku a párkrát hned poté inkasovaná branka apod. Ale toho pozitivnějšího bylo více a o to tady jde… Odevzdat plnohodnotný výkon za který se nemusíme stydět a konečný stav je jen pozlátkem. Je skvělé, že si můžeme zahrát.

Díky všem za výkon … A kdo měl s něčím problém, tak příště až pojedu já, tak ať zůstane klidně doma nebo u babičky.