LOKOMOTIVA DOMÁCÍ UTKÁNÍ ZVLÁDLA A SLAVÍ TITUL

Sobota 2.6.2018

TJ Lokomotiva Česká Třebová – HbC Chlumec nad Cidlinou 6:1 (1:0, 1:1, 4:0), konec série 3:0

Sestava ČT: Sterenčák (Břeň) – Dobrovský, Jirmásek, Švec Š., Laštovica, Tlapák, Broulík, Doubrava, Kvasnička, Válek, Hudec, Hynek, Řehák, Jiruše, Tomeš, Škeřík, Němec a Švec M.

Branky ČT: 10:36 Kvasnička (Hudec), 24:25 Švec Š. (Řehák), 30:41 Hynek (Švec Š.), 30:59 Tomeš (Němec), 31:36 Hudec (Jirmásek), 40:32 Škeřík (Tomeš, Němec)
Střely: 27:14
Vyloučení: 1:3
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0

Michal Broulík, hrající trenér TJ Lokomotiva Česká Třebová:

„Už na konci semifinále jsme věděli, že ve finále je Chlumec, protože my jsme hráli o jeden zápas víc než soupeř. První a druhý tým po základní části, ještě loni účastníci 1. ligy. Byli jsme si vědomi toho, že nás čeká nejtěžší možný soupeř, ale věřili jsme si. V sezóně se nám podařilo „vrtačky“ doma porazit po nájezdech a v jarní části u nich zvítězit 0:6, čili aktivní bilance. Nehledě na fakt, že v jarní části jsme se dostali do výborné formy, kterou jsme si přenesli do play off. Když jsme se podívali na velmi pozitivní skóre v počtu vstřelených a inkasovaných branek nepochybovali jsme, že bychom poslední sérii nezvládli. Lepší postavení chlumeckých nás poprvé v play off pasovalo do role cestovatele, protože série začínala na hřišti soupeře. Cíl byl jednoznačný – odvést si alespoň jedno vítězství a doma být 100%. Předpoklad vyšel víc než dobře, protože po dvou těsných a možná i šťastných venkovních vítězstvích jsme se dostali do luxusního vedení v sérii 0:2. Poslední krok bývá nejtěžší, ale hráli jsme doma, přišlo dost fanoušků, za což jim děkujeme, takže jsme chtěli stůj co stůj zvítězit a ukončit sérii v nejkratším možném čase. První zápas skončil jen rozdílem branky, další výsledky se zdají být jednoznačnější, ale nebylo tomu tak. Hrál se vyrovnaný hokejbal a bylo vidět, že oba celky byly ještě vloni prvoligové. Třetí zápas se zlomil až na začátku poslední třetiny, kde během necelých dvou minut přišly tři branky, my odskočili a vedení si pohlídali. Rozhodla možná lepší forma, nevím. Nicméně bych touto cestou chtěl poděkovat soupeři za finálovou sérii, férový hokejbal (dokonce odvolaný faul ve třetím zápase), ještě jednou všem klukům v týmu brankářům počínaje, přes vedoucího družstva, až po posledního útočníka, protože jsme to vyhráli jako TÝM, a tak by to mělo být. Také bych chtěl poděkovat všem, kteří se o nás při domácích zápasech starali a pomáhali nám po celou sezónu – pořadatelé, bufet, časomíra a další. Obzvlášť díky Honzovi Vernerovi a Jardovi Badzikovi za organizaci posledního zápasu doma. Myslím si, že finále mělo důstojnou kulisu i organizaci.“

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *