„ÁČKO“ SI DOMA PORADILO SE ZÁLOHOU AUTOSKLA

archivní foto

TJ Lokomotiva Česká Třebová – HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice „B“ 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Sestava ČT: Sterenčák (Svoboda) – Jirmásek, Zeman L., Kříž, Laštovica, Stloukal, Kvasnička, Válek, Škeřík, Němec, Hyksa, Čapek, Hájek

Branky ČT: 3:53 Válek (Škeřík), 20:53 Kříž, 31:37 Laštovica (Škeřík, Němec)
Střely: 18:14
Vyloučení: 0:4
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0

Lukáš Sterenčák, TJ Lokomotiva Česká Třebová:

„Od zápasu s našim sousedem v tabulce se dal očekávat vyrovnaný zápas, což se také potvrdilo. Od začátku zápasu si oba týmy připravovaly zajímavé pozice k zakončení, kdy se jako první ujalo zakončení Válka, který nejprve po vyhraném buly prověřil pozornost brankáře Třináctého, po následném a opět skvěle zahraném buly ho už ale prostřelil a poslal nás tak do vedení. Dále se hrálo víceméně ve středním pásmu s ojedinělým zakončením na obou stranách, o čemž vypovídá i celkový počet střel v zápase, ale s našim o něco častějším pobytem v soupeřově pásmu, což po tlaku před bránou vyústílo ve druhý a trochu šťastný gól mladičkého Kříže, kdy se jeho přízemní pumelice o hokejku před brankovištěm zvedla pod horní tyč a skončila za zády bezmocného brankáře hostí. Ve třetí třetině se v rohu uvolnil Škeřík, našel mezi kruhy zcela osamoceného Laštovicu, který zakončil přesně a navýšil vedení na 3:0. Soupeř se v druhé polovině třetí třetiny snažil více tlačit do zakončení a snížit stav utkání, kdy od vstřelého gólu byl velice blízko, míček ale nakonec do brány do konce utkání nedostal a my si tak můžeme připsat důležité 3 body do tabulky a letošní první čisté konto.“