Ačko podlehlo Jihlavě, čtyřikrát inkasovalo v oslabení plus video

Poslední trefa Jihlavy

Lokomotiva Česká Třebová : SK Jihlava 1 : 6 (0:1,1:4,0:1)

V neděli 6.9.2015 čekal domácí Českou Třebovou soupeř, který hrál v předminulé sezoně extraligu a tak se dala očekávat velmi tuhá bitva a větší kvalita soupeře, než tomu bylo v sobotním zápase se Suchdolem nad Lužnicí.

Začátek utkání nabídnul vyrovnaný hokejbal z obou stran a brankáři na každé polovině hřiště museli předvést, že svoje řemeslo ovládají na jedničku. Od sedmé minuty dostali domácí borci šanci hrát přesilovou hru, která se po necelé minutě ještě zdvojnásobila. Třebovští se drželi v pásmu, pokoušeli se o častou střelbu, ale Koch v brance hostí vše přestál. Na konci dvanácté minuty po vzájemném souboji vylučoval rozhodčí Vrba pouze na straně domácích a to konkrétně Furika. Ten neudržel po křivdě nervy na uzdě a dostal naděleny ještě další 2 osobní tresty a navíc trest ve hře. To pro Kohouty znamenalo oslabení 5+2 minuty. Do konce první třetiny se domácí udatně bránili, ale minutu před koncem přece využil početní výhodu Danko – 0:1 po první třetině.

Ve druhé části hosté pokračovali v dlouhé přesilovce a už minutu po první buly skóroval Smutný – 0:2. A aby bylo s domácími ještě hůř, potrestal sedmiminutové oslabení Brázda – 0:3. A hned za další minutu pálil za Jihlavu přesně opět Danko a bylo to již 0:4. V té chvíli byla Lokomotiva zralá na ručník, ale domácí se nevzdávali a dál bojovali. V jejich snažení jim pomohla přesilová hra, kterou již po čtyřech vteřinách využil parádní střelou Michal Válek, kterému rovnou z buly přihrával Matěj Švec. V čase 26:52 to tedy bylo 1:4. Jenže snahu o nápor domácím opět překazilo vyloučení a v něm se hostující Smutný opět nemýlil. Do šaten se šlo za nepříznivého stavu 1:5.

Do poslední periody nastoupili třebovští s novým brankářem Lukášem Sterenčákem, který si tak v první lize odbyl svoji premiéru. Borci s mašinkou na hrudi se stavem chtěli ještě něco udělat a tak bojovali, dřeli a podařilo se jim vynutit si další přesilovku 5 na 3, jenže tu opět nevyužili. Jak se hrají přesilové hry, předvedli všem dvě minuty před koncem utkání opět hosté, když ani ne za půl minuty využil další početní výhodu Bartejs. Utkání tedy skončilo 1:6.

O výsledku rozhodnuli nepřesné výroky rozhodčích a z nich pramenící přesilové hry, které hosté dokázali potrestat hned 5x, zatímco domácí se v početní výhodě trefili pouze 1x. Nezbývá nám tedy než se těšit na příští neděli, kdy k nám zavítají borci z Chlumce nad Cidlinou.