A kdopak nám to vlastně chytá – Stery na Hokejbalu.cz

  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
    OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
    OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Brno drží super výkony Sterenčák! Stabilní hra je dána stabilní sestavou, upozorňuje

Datum: 12. 01. 2020  Převzato z www.hokejbalcz
Autor: Karel Geba

Brňané zatím jedou v 1. Lize jako dobře namazaný stroj. Druhé místo po podzimní části, to je výkon, jímž navázali na skvělé výsledky z loňské sezóny. Hnacím motorem pro hráče Brna je to, že jejich výkony jsou z větší míry přehlíženy. Stěžejním faktorem brněnských úspěchů je gólman Lukáš Sterenčák, jenž v rozhovoru dále prozradí, co bude hlavním faktorem v jarní části. Má Brno šanci se dostat v play off daleko? „Stabilní hra je dána hlavně stabilní sestavou, kdy nastupujeme jak doma, tak venku na tři kompletní lajny, což šlo s každým zápasem znát více a více,“ pochvaluje se strážce buldočí svatyně.

Celý tým drží pospolu a všechny útoky se prosazují


Je vidět, že Váš tým z Brna je spokojen s celkovými výsledky a druhé místo je více než luxusní. Výkony týmu jsou stabilní a hra nevázne, čím to?
S ohledem na začátek soutěže, kdy jsme prakticky bez tréninku jezdili jen na venkovní hřiště, je 2. místo určitě úspěch. S prvními tréninky na novém hřišti se naše hra začala zlepšovat, na novém hřišti jsme neztratili zatím ani bod, a to nás v součtu s body z venkovních utkání vyneslo tabulkou nahoru. Stabilní hra je dána hlavně stabilní sestavou, kdy nastupujeme jak doma, tak venku na tři kompletní lajny, což šlo s každým zápasem znát více a více. Celý tým drží pospolu a všechny útoky se prosazují.

Váš trenér, Jan Emmer, se nechal slyšet a tvrdí, že výkony brněnského celku jsou přehlíženy, máte na to stejný názor?
Tak část týmu pravidelně sleduje příspěvky na webu a je pravdou, že o Brně se moc nepíše. Když potom navíc v článku redakce zhodnotí vyhlídky všech týmů, kromě jediného, může se takový názor objevit. Na druhou stranu v našem týmu nikdo výrazně nevyčnívá, ani nemáme v sestavě žádné extraligové hvězdy, takže nemáme ani žádná očekávání v tomto směru. Nicméně osobně si myslím, že právě s ohledem na výše uvedené počínání Brna jako týmu, který se dlouho krčil na dně tabulky a nyní se drží dvě sezóny hodně vysoko, určitě zajímavé je a za nějakou tu zmínku to stojí.

Mým hlavním tréninkem je moje vytížení


Co je největší motivací Vašeho týmu?
Nejvyšší motivací celého týmu určitě není to, kolik a jakých článků se o nás kde na webu v souvislosti s naší hrou objeví, to je spíše taková ta přirozená vnitřní motivace jednotlivce, ukázat se, že na něco má a umí držet krok s těmi nejlepšími. To ale není ten hnací motor a ta hlavní motivace, o tom to přece není. Motivací každého týmu a hráče musí být vždy hlavně úspěch a touha po vítězství, úspěšný tým nebo jednotlivec je pak vidět automaticky.

Zatím si držíte v brance skvělou úspěšnost zákroků nad 90 %, čím to je? Máte nějaký speciální trénink nebo Vám k tomu dopomůže i trochu toho štěstí?
Žádný speciální trénink určitě nemám a každý brankář potřebuje vždy trochu toho štěstí, aby měl dobrá čísla. V těch číslech je ale promítnuta hra celého týmu, která je v našem případě založena hlavně na zajištěné obraně. Hráči spoustu střel zablokují a já mám tak méně práce, bez toho by ta procentuální úspěšnost mohla být třeba ještě vyšší, nebo také ne, kdo ví. Důležité pro mě je vědomí, že vždy nějaký gól dáme, to se pak chytá lépe. Mým hlavním tréninkem je moje vytížení, jelikož nastupuji pravidelně ve dvou týmech, a když jsem ve výstroji třeba pětkrát až šestkrát týdně, chytá se mi úplně nejlépe. Jen ten rozjezd po létě je vždy trochu slabší.


Sterenčák je druhým nejvytěžovanější brankářem v 1. Lize! Prvenství drží Václav Štoural z Hostivaře, který odchytal 497 minut.

Chceme si přenést co nejlepší formu do vyřazovacích bojů


Budete mít nějakou individuální přípravu přes zimu? Pokud ano, mohl byste nám říct, jak bude probíhat?
Přes zimu je moje individuální příprava hlavně o ledním hokeji. Hraji stabilně za dva týmy městskou ligu, a jelikož jsou v těchto soutěžích brankáři nedostatkové zboží, tak velice často chytám za více týmů různé soutěže a na ledě jsem občas i několikrát denně. K tomu zapojím jen nějaké domácí cvičení a protahování, a to mi stačí. Navíc mám doma akčního dvouletého prcka, který zbývající čas a energii využije vždy na plno.

V posledních dvou sezónách se Vašemu mančaftu daří, kam vysoko míříte? Co bude nejdůležitější pro jarní část soutěže?
S ohledem na současné postavení v tabulce a také s vědomím toho, že většinu zápasů na jaře odehrajeme doma, je naším hlavním cílem pro jaro co nejdéle natáhnout naši domácí nedobytnost a dovézt také nějaké ty body z venkovních utkání. To by nám mělo zaručit konečné umístění do 4. místa a výhodu domácího prostředí pro začátek play off, což je určitě náš hlavní cíl pro základní část. Stejně tak bude důležité, aby se zranění hráči uzdravili a dobře připravili a tým zůstal stále početný a jednotný. Naprostá většina týmů má na soupisce hráče nastupujících v Extralize, takže jejich skutečná síla v play off může být odlišná. My půjdeme do play off v naprosto stejném složení a v jarní části se budeme chtít tedy ještě více sehrát a stmelit a přenést si co nejlepší formu do vyřazovacích bojů.


Před jarní částí se Lukáš Sterenčák vybavil zbrusu novým designem své masky!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *