A je to tady Petra KVASNIČKOVÁ, Linda HYKSOVÁ a Kačka DRŽMÍŠKOVÁ jsou Mistryně světa

  • Karel a Michal
  • kvásová petra (2)
  • ms ženy 2017
  • katka 2 (2)
  • linda (2)
  • katka med (2)
  • tem linda petra (2)
  • michal (2)

Ano dnes ve finálovém zápase s USA, který šel až do minutového prodloužení 4 : 3, po trefě Léblové se poprvé v historii hráčkám výběru Karla MANHARTA a Michala BROULÍKA podařilo získat titul Mistryň světa.

Blahopřejeme všem ….

   

Je to úžasné, před tolika lidmi jsme mistři světa, říká Manhart

Datum: 10. 06. 2017
Autor: Anna Kuželová
Převzato hokejbal.cz

Dokázal to! Po dlouhých deseti letech dovedl hlavní trenér Karel Manhart svůj tým ke zlatu. Před dvěma lety to byly stříbrné medaile, ale nyní už může celý tým slavit titul mistrů světa! Finálový zápas však nebyl vůbec jednoduchý, byl plný obratů, ale české hráčky šly štěstí více naproti a po právu jsou šampionkami. „Vyhrát doma před takovou kulisou, to je neuvěřitelné,“ hodnotil hned po skončení zápasu Manhart, kterému se dojetím několikrát zaleskly v očích slzy.

Holky si to užívají, je to nádherné

Jaké jsou první pocity?
Je to něco úžasného, před těmi lidmi jsme mistři světa. Vyhrát doma před takovou kulisou, to je neuvěřitelné. Myslím si, že až časem nám to dojde úplně. Jsem rád za ty holky, jak si to užívají, to je nádherné.

Bylo finále opravdu ten nejtěžší zápas?
My jsme se snažili to hrát v klidu, aby to nebylo nervózní, ale dopadlo to jinak. (smích) Ten gól, který jsme dostali ke konci, tak ta chyba se tam zkrátka stala. V prodloužení jsem holkám říkal, že musíme hrát zezadu, nekazit balóny a že se nám tam povede něco dát. Báli jsme se, že Američanky budou na kopci, protože ten gól dávaly před koncem ony. My jsme to ale zvládli a holky jsou úžasné.

Jak byste popsal celý zápas?
My jsme měli ten vstup nervózní. Lítalo to tam tam a zpátky strašně moc a my jsme to potřebovali zklidnit. Možná to bylo dané tím, že Američanky měly o pět hodin delší odpočinek než my. Ale pak jsme se do toho zápasu dostali a myslím si, že jsme ho měli ve svých rukách.

Co vás dovedlo k titulu?
Určitě jsme na tom pracovali celé dva roky. Tým jsme doplnili o juniorky a myslím si, že do budoucna si to takhle mladé holky odnesou. Byly tady s námi a zažily to. Ten tým byl asi nejlepší, jaký jsme tady mohli postavit a holky potvrdily svoji kvalitu.

Jsou to zámořské týmy a oba tu kvalitu mají

Obrovská podpora, přes tři tisíce diváků, vnímaly to holky?
Určitě. Před mistrovstvím jsme měli obavy, že to pro ně může být trochu stresující, ale už od ledna jsme na tom pracovali. Říkali jsme holkám, že ty lidi tady zkrátka budou a myslím si, že to zvládly jak ty starší zkušené, tak i ty mladší hráčky. Máme tady čtyři juniorky, takže i ty. Všechny si to moc užívaly a to finále, ten konec, to je bomba.

Cítili jste z hráček větší odhodlání, přeci jen poprvé ve finále chyběla Kanada…
Já si myslím, že to nebyl problém, jestli tam byla Kanada nebo Amerika. Jsou to obě zámořská družstva. My víme, že tu kvalitu mají. Říkal jsem holkám, že se tady postupně rozehrají, letěli sem, nebyli tu dlouho. Američanky tu svoji kvalitu potvrdily a dneska to pro nás byl velice těžký soupeř.

Vypadalo to, že váš tým měl v závěru daleko více sil…
Jestli to tak vypadalo, tak děkujeme. (smích) Jsme všichni omlácení a šli jsme zkrátka přes bolest na krev. Holky do toho daly všechno, takže jsou teď rády, že se nemusí vůbec hýbat.

Je to moje dítě a o to je to emotivnější

Dlouho jste se objímali se svojí dcerou, obrovské emoce na obou stranách, co jste si říkali?
To je jasný, že jsme mistři! Je to asi normální, jdeme za tím zkrátka už od Ratingenu. Ona je jedna z hráček, která vůbec začala ženský hokejbal reprezentovat. Je to zkrátka moje dítě a o to to bylo emotivnější.

Cítili jste od prvního dne, že můžete pro zlato dojít?
Už od začátku jsme byli odhodlaní hrát finále doma. To byl náš první cíl. Samozřejmě udělat skupinu a už bylo ve finále jedno, jestli jsme šli z prvního nebo druhého místa. Zkrátka jsme šli do finále, ve kterém jsme sebrali sílu. Chtěli jsme to vyhrát jak pro sebe, tak i pro fanoušky.

Je ještě něco víc?
Možná obhajoba, ale to si nechme až za další dva roky. (smích)

 

Fotogalerie finale MS žen 2017

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *