Dnem i nocí pracujeme na nové verzi.

Připravujeme nové historické fotografie z kinofilmů …

Pokud máte něco k doplnění jako články a fotky apod.

a chcete se s námi o ně podělit, tak je zašlete na ballct@seznam.cz

Důležité datum z naší historie je 6.9,1993, kdy pánové Jebousek, Juhas, Vašina se zúčastnili jednání vedení TJ Lokomotiva a dali tak vzniknout

„Hokejbalovému oddílu TJ Lokomotiva Česká Třebová“.

Prvním předsedou oddílu se stal Václav Vašina. Pánove děkujem…

Trochu od konce klikni

20 let českotřebovského hokejbalu

A nebo naopak ještě z pera Radka Mňuka ze dne 18.4. ????

Hokejbal – Česká národní hokejbalová liga

Česká národní hokejbalová liga pokračovala  o tomto víkendu  24. a 25.kolem.Mužstvo Lokomotivy sehrálo dvě důležitá utkání se stejně ohroženými mužstvy.Kdyby v těhto zápasech Lokomotiva nebodovala,pravděpodobně by se již nemohla zachránit.Hráči přistoupili k zápasům zodpovědně a po dobrých výkonech v obou zápasech získali důležité tři body.

TJ Lokomotiva Česká Třebová  :  HBC Stars Prosek Praha    7         :        3      1 : 0, 2 : 3, 4 : 0 )

Samotné utkání začalo velmi opatrně z obou stran.Obě mužstva si uvědomovala velikou důležitost tohoto utkání  a proto byla na hráčích vidět veliká nervozita.Dříve se jí zbavili domácí hráči a v polovině první části  hry se ujali vedení.Lokomotiva  si vytvářela i další šance,kdy šli hráči sami na hostujícího brankáře,ale ten se překonat nenechal.Hostům se povedl začátek druhé třetiny,kdy hned po rozehrání využili malé koncentrovanosti domácích a vyrovnali.Hra byla v těhto momentech utkání vyrovnaná a žádné mužstvo se nedopustilo výrazné chyby.V deváté minutě se Proseku podařilo strhnout vedení na svou stranu  a Lokomotiva se musela tlačit do útoku.Zajímavým momentem zápasu byla jedenáctá mi nuta,kdy padly tři branky.Nejprve domácí vyrovnali a o jedenáct sekund později šli do vedení,jenomže za dalších osm sekund hosté vyrovnali a do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu.Začátek třetí třetiny byl ve znamení fantastického nástupu Lokomotivy, kdy během prvních tří minut vsítili domácí tři branky a prakticky tak rozhodli o konečném výsledku.Hosté se již do konce utkání z  tohoto úderu nevzpamatovali a ještě jednou inkasovali a tím jejich šance na záchranu poklesly do oblastí teorie.Nejlepším hráčem domácích byl jednoznačně Pešina, který se blískl hattrickem.

Branky domácích : Pešina 3, Merta 2, Badzik, Kvasnička

TJ Lokomotiva Česká Třebová    :  SK Botič Praha   5    :    5  ( 1 : 1, 3 : 2, 1 : 2 )

Ve svém druhém utkání nastoupila Lokomotiva proti soupeři ,který  získal na hostování  čtyři hráče z extraligového mužstva Kovo Praha.Domácí hráči na to však nemysleli a od začátku hráli se svým soupeřem vyrovnanou partii.Na začátku šesté minuty se hosté ujali vedení a domácí se jen obtížně prosazovali do útočné třetiny.Nakonec se jim podařilo minutu před koncem vyrovnat.Druhá třetina pokračovala za stále stejného obrazu  hry.Botiči se podařilo dostat do dvoubrankového vedení.První branka byla uznána i přes velké protesty domácích ,protože domácí po signalizaci zakázaného uvolnění přestali hrát a soupeř pohodlně skóroval před zraky překvapeného brankáře.Rozhodčí tuto situaci pravděpodobně kompenzovali a vyloučili hostujícího hráče za neexistující faul.Jenomže domácí hned na začátku inkasovali a v této chvíli už by na ně nikdo nevsadil ani korunu.V těhto momentech však Lokomotiva prokázala týmového ducha a nenechala se deprimovat nepříznivým vývojem utkání.Do konce přesilovky stačila ještě snížit na rozdíl jedné branky a v následujícím oslabení oplatila soupeři stejnou mincí a po zásluze vyrovnala.Dvě sekundy před koncem druhé třetiny se dokázali domácí po výborně sehraném vhazování dostat do vedení.V závěrečné třetině se Pražákům podařilo vyrovnat a hra se zpomalila,žádné mužstvo totiž nechtělo inkasovat.Domácím se při přesilovce ještě jednou ujali vedení,ale dvě minuty před koncem Botič vyrovnala.Obě mužstva se již spokojila s bodem a tak se závěr dohrával v poklidném tempu.

TEAM YOUNG BOYS    (TEAM do 20 LET) 5
Kanadské bodování Kvasnička Petr 7 bodů (2+5)
O nejlepšího brankáře Hrdlička Tomáš
O nejrychlejšího hráče Deml Vladimír, Dospěl Ondřej
O nejtvrdšího střelce Badzik Jaroslav
O nejpřesnějšího střelce Kvasnička Petr
O nejlepšího hráče na vhazování Kvasnička Petr
O nejpřesnější střelkyni Mňuková Romana

TJ Lokomotiva  Česká Třebová   :    TJ Rudolfova huť Dubí   5   :    4   ( 0:0, 2:1, 3:3 )

Úvod třetiny patřil jednoznačně domácím.Důraznou a nátlakovou hrou zatlačili hosty do velké defenzívy, ale nepodařilo se jim ani jednou skórovat.Hosté se začali pomalu osmělovat a postupně hru zcela vyrovnali. V polovině třetiny darovali rozhodčí  hostům dvě přesilovky za sebou  za zcela běžné zákroky , ale domácí sehráli obě oslabení    s   přehledem a hostující hráče k ničemu nepustili.Konec třetiny patřil zcela Lokomotivě,ale brankář hostí jí zlikvidoval všechny střelecké pokusy a tak se odcházelo do kabin za bezbrankového stavu.

Prostřední část hry začala úplně stejně jako ta první, ale s tím rozdílem, že se domácí konečně dokázali ve druhé minutě gólově prosadit. Z jednobrankového vedení se však neradovali dlouho, neboť hostům se hned za minutu podařilo vyrovnat a začínalo se tak znovu. Hra  se opět vyrovnala, ale většinou se jen urputně bojovalo ve středním pásmu a tak měli oba brankáři málo práce.Když už se zdálo, že do konce třetiny žádný gól nepadne, povedla  se domácím krásná kombinační akce, která skončila v soupeřově síti.

V poslední části hry se s brankami doslova roztrhl pytel.Lokomotiva začala drtivým náporem a ve třetí minutě během patnácti sekund dvakrát skórovala a ujala se tak vedení 4:1.Hosté nerezignovali a za dvě minuty se jim podařilo snížit.V těchto momentech se Lokomotiva jen bránila a vypadalo to, že se hostům z Dubí podaří nejen snížit, ale i vyrovnat. Naštěstí domácí dokázali proměnit jeden z protiútoků a odskočit soupeři opět na rozdíl třech branek.Do konce zápasu chybělo jen půl minuty a hosté vstřelili branku a narostli jim křídla.Osm sekund před koncem skórovali znovu a snížili tak  na rozdíl jednoho gólu.V zoufalé snaze o vyrovnání odvolali brankáře, ale domácí už jim vyrovnat nedovolili.

Branky domácích : Vogel, Deml Vladislav, Merta, Deml Lukáš, Pešina

TJ Lokomotiva  Česká Třebová   :    HBC Rangers Kladno   11 :    3   ( 3:0, 6:2, 3:1)

Domácí nastoupili proti druhému celku tabulky a jako jediní v soutěži dokázali tohoto soupeře dvakrát porazit.Na podzim vyhráli na Kladně 2:0 a teď v jarní části zcela přesvědčivě 11:3.

Proti tomuto soupeři se Lokomotivě dařilo i v minulých letech a tak se domácí hráči  do soupeře doslova zakousli a Kladeňáci odpovídali jen ojedinělými protiútoky.Lokomotivě vycházelo doslova vše a tak vyhrála  úvodní třetinu 3:0 a mohla nastoupit do prostřední části hry zcela uklidněna.

Domácí se nspokojili ani s tímto vedením a rozpoutali před  brankou hostí kolotoč.Kladeňáci dali svůj první gól až za stavu 6:0 pro domácí a tak nebylo  pochyb jak dopadne toto utkání.Za tohoto stavu vystřídali domácí brankáře a sbírat  zkušenosti přišel šestnáctiletý dorostenec Malina.Ze začátku na něm byla vidět nervozita, ale postupem času se rozchytal a dokonce zneškodnil soupeři trestné střílení.

Poslední třetina se už dohrávala jen z povinnosti a domácí v ní nadále předváděli pěkné akce a po zásluze dovedli zápas do vítězného konce.

Branky domácích : Deml Lukáš 3, Merta 3, Deml Vladislav,Kvasnička, Žitný, Pešina, Vogel.

Brankář : Hrdlička, Malina

Obrana :  Mňuk, Juhas, Vogel, Badzik

Útok : Kvasnička, Pešina, Merta, Deml Lukáš, Deml Vladislav, Žitný