Ačko v předposledním utkání podzimu podlehlo Přelouči

Devět statečných body z Přelouče nepřivezlo …

Jestřábi Přelouč : Lokomotiva Česká Třebová 3:1  (1:0,0:1,2:0)

Před zápasem byli velkými favority domácí, protože třebovští přijeli pouze v devíti hráčích. Jenže oběma týmům bylo jasné, že se hraje o lepší postavení v tabulce a tak za slunečného listopadového dne bylo o náboj zápasu postaráno.

Od úvodního vhazování bylo patrné, že se domácí budou tlačit do útočení a že budou chtít rychle skórovat. Jenže Jestřábi naráželi na pevnou a soustředěnou obranu Kohoutů z České Třebové vedenou bezchybným gólmanem Ehrenbergerem. Hosté přečkali i úvodní přesilovku Přelouče a vytušili, že se mohou odvážněji pouštět do útočení. Jestřábi se naopak snažili využít každou příležitost ke střelbě a za první třetinu vypálili na branku Lokomotivy celkem 14x. Ujala se však jen dalekonosná střela Svobody. První část tedy skončila 1:0.

Do druhé třetiny domácí vstoupili se zvýšenou agresivitou a chtěli svůj náskok ještě navýšit. Jenže 9 statečných obránců s lokomotivou na hrudi srdnatě bránili svou branku v čele s bezchybným Ehrenbergerem. A co se nepovedlo Jestřábům, zvládli hosté díky odvážnému průniku Tomeše a chytré dorážce Furika – 1:1. A překvapení mohlo být ještě větší, protože v závěru třetiny hráli třebovští dlouhou přesilovku 5 na 3, ale nedokázali ji využít.

První polovina závěrečné třetina probíhala v duchu marného dobývání útočného pásma ze strany domácích. Jenže v přesilové hře se Jestřábům nakonec přece jen podařilo skórovat díky dorážce Smutného -2:1. Přelouč měla ve třetí části ještě řadu přesilovek, ale žádnou nedokázala využít. V závěru se tedy hosté odhodlali ke hře bez brankáře, ale po ztrátě míčku pohodlně skóroval do prázdné branky Štefanský – 3:1.

Česká Třebová sice bojovala proti přesile statečně, ale nakonec musela odjet domů s prázdnou. V neděli 30.11. se Lokomotiva utká v posledním zápasu podzimu s lídrem I.NHBL – Hradcem Králové od 11.00 hodin.

Branky : 13:05 Svoboda, 34:56 Smutný, 44:43 Štefanský – 24:09 Furik

Střely 42:22

Vyloučení 6:7, využití 1:0

Rozhodčí: Diblík, Fiala

Hosté: Ehrenberger – Dobrovský, Tlapák, Tomeš, Kvasnička, Furik, Paukrt, Jirmásek, Doubrava, Voleský

Domácí:Brykner – Dvořáček, Stoklasa, Příhoda, Šmíd, Čapek, Menc, Moravec, Svoboda, Štefanský, Brázda, Smutný, Kubát, Hutla, Fíla, Kazimír