Povinné vítězství Ačka nad Porubou (+video)

video Libor Vašina

Lokomotiva Č. Třebová : Sokol Poruba 4 : 1 (1:0,3:0,0:1)

Když beci pálí ostrými…

V sobotu 25.10. 2014 hostili hokejbalisté České Třebové borce z Poruby. Poruba je v tabulce na posledním místě a tak bylo jasné, že se její hráči budou snažit odvézt ze Třebové alespoň nějaký ten bod.

Hned úvod utkání jasně naznačil podle jakých not se bude hrát. Hosté úporně, ale přesně bránili a domácí se marně snažili dobýt Piwowarskiho svatyni. A tak když to nešlo útočníkům, musel se o první brankový zápis postarat obránce. Petr Dobrovský svojí holí Bobrovkou vyslal od modré čáry svoji pověstnou ránu Bobrovici a prostřelil vše co mu stálo v cestě – čas 9:02, 1:0. Do konce první třetiny v brance Poruby čaroval Piwowarski a přiváděl domácí útočníky k šílenství. Po první části to bylo pouze 1:0.

Jak první třetina skončila, tak druhá začala. Kohouti marně pokoušeli svoje střelecké štěstí a hosté z Poruby zuby nehty bránili svoje obranné pásmo. Domácím k navýšení náskoku nepomohli ani 3 přesilové hry. A tak museli pomoct opět obránci, v čase 22:31 vypálil Štěpán Švec a jeho střelu tečoval do branky Furik – 2:0. Za čtyři minuty na to dostali domácí další možnost přesilové hry a po minutě ji využil opět obránce Š. Švec – 26:55, 3:0. V poslední minutě druhé části napřáhl v další přesilovce jak jinak než obránce Jirmásek a uzavřel účet druhé třetiny – 29:19, 4:0.

Třetí část začala tak, jakoby si domácí řekli, že čtyři branky stačí a nikam se netlačili. Hosté z Poruby to brzy pochopili, začali se čím dál tím víc osmělovat a čím dál tím častěji ohrožovali pozorného Ehrenbergera v brance Kohoutů. Hra se začala drobit díky množství osobních soubojů a potyček, takže se hrálo většinou v menším počtu hráčů, než je standard. Menší koncentrace domácích nakonec dokázal využít hostující Grabovský, který opět z postu obránce dokázal korigovat na 1:4 – čas 39:11. Zápas pak doplynul bez většího vzrušení do konce.

I když počasí jasně předvedlo jak vypadá podzim, přišlo se na dobrý hokejbal podívat hodně diváků. Podobnou příležitost budou mít ještě celý listopad. Poslední 2 domácí zápasy podzimní části I. národní hokejbalové ligy se hrají v České Třebové 16. a 30.11.2014.

Branky : 9. Dobrovský, 22 Furik (Š. Švec) 27. Š. Švec 29 Jirmásek

Střely 24:12 Vyloučení 4:10, využití 2:0

Rozhodčí: Hrazdíra, Uhlíř

Hosté: Piwowarski (Šlahorek) – Hlaváč, Grabovsý, Chovanec, Macko, Raab, Krajča, Breburda, Laryš, Zavadil, Kozubek, Darivčák

Domácí: Ehrenberger, – Dobrovský, Švec Š., Švec M., Hynek, Jirmásek, Kvasnička, Hruška, Broulík, Hübl, Paukrt, Furik, Kudlík, Tomeš

Rozhodčí: Hrazdíra, Uhlíř

Kamil Švec

Střely 24:13 Vyloučení 4 : 10  Využití 2 : 0

komentář OIK

 Video OIK zprávy od 6 mínuty

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *