Žákovské derby se bodově podělilo

Foto Iva Janoušková

TJ Lokomotiva Česká Třebová – SK Hokejbal Letohrad

3:1 (0:1, 1:0, 2:0) a 5:6 (2:2, 2:4, 1:0)

1. zápas střely 12:21, vyloučení: 5 : 1   přesilovky: 1 : 5  využití: 0 : 1  oslabení: 0 : 0

Další derby se odehrálo v českotřebovské lokalitě Benátky, kde se Kohouti utkali s nedalekými letohradskými Jeleny. V prvním zápase se radovali z vítězství hráči Lokomotivy, když dokázali nepříznivý vývoj zvrátit. Druhé střetnutí přineslo hned 11 branek a střelecké dostihy, které lépe vyznělo pro Letohrad, když rozhodující branky vstřelili Jeleni v prostřední části hry. „Věděli jsme, že nás nečeká lehké dvojutkání. Přijel vedoucí tým tabulky z Letohradu a vzájemná střetnutí jsou vždy vyhecovaná napříč věkovými kategoriemi. V prvním zápase se hrálo dlouho bez branek. Až v polovině jedenácté minuty otevřeli účet zápasu hosté. Nabádal jsem hráče ať jsou trpěliví a počkají si na svoji příležitost, která přišla ve druhé třetině, kdy jsme vyrovnali, abychom v poslední části dvěma brankami v rozmezí 25 vteřin rozhodli o vítězství, když jsme přežili i závěrečný tlak, kdy nás podržel brankář Vostrčil. Ve druhém zápase jsme čekali, že se do nás soupeř opře hned od začátku a taky se tak stalo. Bohužel z naší strany jsme nezvládli plnit to, co jsme si řekli v kabině, možná trochu odešly síly. Rozhodující byla druhá třetina, kdy hosté odskočili na rozdíl dvou branek. Škoda některých laciných branek, které jsme dostali. Na závěrečný tlak nedošlo a tak se body rozdělily mezi oba týmy.“ okomentoval zápas asistent domácího trenéra Michal Broulík.