Ačko porazilo Svítkov dvakrát skóroval nováček Paukrt

Svítkov Stars Pardubice : Lokomotiva Česká Třebová  3 : 4  (0:2, 0:2, 3:0)

Po jasném průběhu závěrečné drama

Před zápasem byli mírným favoritem domácí, ale oběma týmům bylo jasné, že se hraje o lepší postavení v tabulce a tak za nádherného babího léta bylo o náboj zápasu postaráno.

Od úvodního vhazování bylo patrné, že se domácí budou tlačit do útočení a že budou chtít rychle skórovat. Jenže Svítkov narážel na pevnou a soustředěnou obranu Kohoutů z České Třebové vedenou bezchybným gólmanem Ehrenbergerem. Hosté vytušili, že se mohou odvážněji pouštět do útočení a pomalu, ale jistě začínali přebírat otěže zápasu. A že tomu tak opravdu bylo, stvrdil v deváté minutě svojí první brankou v prvním zápase hraném za Lokomotivu Paukrt. To s domácími hodně otřáslo a začali ztrácet půdu pod nohama. Další ránu jim zasadili 14 vteřin před koncem první třetiny bratři Švecové, když se po spolupráci obou do černého trefil starší Matěj – 0:2.

Do druhé třetiny domácí vstoupili se zvýšenou agresivitou, jenže ta se jim nevyplatila, když byl za bránění ve hře vyloučen Kopecký a přesilovou hru využil svým druhým gólem nováček Paukrt. V té chvíli bylo na hřišti jen jedno mužstvo a to Česká Třebová. Další ránu do vazu domácím hvězdám zasadil 3 minuty před koncem druhé třetiny Hruška, který skóroval z rohu hřiště a zpoza brankové čáry – 0:4 po druhé třetině.

Ani v nástupu do třetí části nic nenasvědčovalo tomu, že by si hosté neměli odvést 3 body. První polovina závěrečné třetina probíhala v duchu marného dobývání útočného pásma ze strany domácích a pohodový výkon ze strany hostí. Jenže po výměně stran se začali dít nevídané věci. Po nenápadné akci se v čase 38:50 prosadil domácí Čejgl. A potom začali úřadovat rozhodčí. Zcela bez příčin začali vylučovat třebovské hráče, takže v jednu chvíli seděli na trestné lavici 4 a hosté posledních 5 minut odehráli ve třech mužích na hřišti. Domácí ze své pětiminutové výhody 5 na 3 a po odvolání brankáře dokonce 6 na 3 vytěžili „pouhé“ 2 branky, ale vyrovnat již nedokázali.

Česká Třebová si tedy odvezla ze Svítkova cenné vítězství a přeskočila svého soupeře v tabulce.

Kamil Švec

převzato z webu hokejbal východ

Robert Koch (trenér Svítkova): „Do utkání jsme nastoupili s cílem poprvé doma bodovat, ale po 2 třetině se nám nedařilo. Třebová byla u míčku o dva kroky dříve a hýřila pohybem. Prohrávali jsme 0:4 a určitě zaslouženě. Do 3. třetiny jsme nastoupili s určitými změnami (např. od půlky zápasu začal hrát obránce Doležal Jan (ročník 99) a snažili jsme se s utkáním něco udělat. Ve 3. třetině se hrálo prakticky na jednu branku, k čemuž nám pomohlo to, že soupeři hráli na 4 obránce a přeci jen trošku fyzicky odcházeli, z čehož pramenily fauly. Za stavu 1:4 jsme prakticky od 40. minuty hráli přesilovku 5:3, kterou jsme dokázali využít pouze 2x, a i přes snahu o remízový stav se nám to již nepovedlo. Myslím si, ale že soupeř vyhrál zaslouženě a nebýt darovaných faulů, utkání by tolik dramatické nebylo. Zvlášť bych chtěl vyzvednout nestárnoucího Kvasničku, který byl na bully excelentní a naši hráči si s ním nevěděli rady.Musíme se z prohry oklepat a příští víkend se pokusit vyhrát v Polabinách – „venku“ se nám letos daří o moc lépe.“

Góly: 38:50 Čejgl, 42:05 Kopecký, 42:59 Filip – 8:49 Paukrt, 14:46 M. Švec, 18:29 Paukrt, 26:23 Hruška

Střely 27:25

Vyloučení 5:9, využití 2:1

Rozhodčí: Vrba, Prudík

Hosté: Ehrenberger – Dobrovský, Tlapák, Mrštný, Švec Š., Tomeš, Švec M., Kvasnička, Válek, Furik, Paukrt, Jirmásek, Hruška, Broulík,

Domácí: Černický – Pithard, Šováň, Svatuška, Cinko, Hlavsa, Nekola, Cinko, Doležal, Král, Čejgl, Večerník, Černický,Filip, Kopecký, Krištof, Velecký, Mitek