ROK PODLE KATEŘINY DRŽMÍŠKOVÉ

Ke sportu se dostala tak, že ji rodiče vzali na kurz bruslení do Chocně, kde hrála do svých 14 let. Zkoušela i jiné sporty jako je tenis, fotbal nebo florbal. V 10 letech začala hrát hokejbal za Českou Třebovou. Se ženským hokejbalem začínala na turnajích 3+1 za Mix Česká Třebová. V roce 2013 a 2014 odehrála MČR žen za Svítkov.
Kateřina Držmíšková – reprezentantka České republiky, mistryně světa z roku 2017 (1. místo, MS 2017 Pardubice, ČR), reprezentantka U18 juniorek, v současné době členka výběru reprezentace U20 juniorek (Světový pohár 2018, Přerov, ČR), vítězka Východočeského přeboru žen 2014 (1. místo, VČ přebor 2014), držitelka bronzu z MČR žen (3. místo, MČR žen 2015), trojnásobná vícemistryně ČR (2. místo, MČR žen 2016, 2017 a 2018)
Katko, patříš mezi nejzkušenější hráčky týmu, když se ohlédneš za uplynulou sezónou Ligy žen, co by si k ní řekla, jak si viděla a vnímala?

„Letošní sezonu bych označila za splněnou. První turnaj se nám na domácím hřišti povedl. To se bohužel nedá říct o následujících dvou turnajích, kde jsme několikrát zaváhaly a místo abychom v ostatních hracích dnech hrály s chladnou hlavou, tak jsme musely všechno dohánět. Nakonec to pro nás dobře dopadlo.“

Z posledních čtyř sezón má tým žen České Třebové obdivuhodnou bilanci. Jeden bronz a tři stříbrné medaile v řadě, což už není náhoda a o něčem to svědčí. Říká se, že obhájit je těžší, myslíš si to také? Jak těžké je držet si tak vysokou laťku?

„Obhajovat tyto skvělé výsledky je každým rokem těžší a těžší. Hlavně, když se týmy neustále zlepšují. Proto musíme na sobě neustále pracovat, abychom si tyto výsledky i nadále udržely.“

Letošní finálový turnaj proběhl v jihomoravském Hodoníně na místním zimním stadionu Václava Nedomanského. Byl o to už několikáté finále, co jsi zažila, takže můžeš srovnávat s předchozími roky. Jaké to tam bylo?

„Bylo to tam super. Jeden z nejlepších finálových turnajů, na kterém jsem byla. Také kvůli tomu, že se sešla skvělá parta lidí a fanoušků. Upravený herní systém zaručoval, že všechno nemusí být tak jednoznačné, a že se bude o co rvát.“

V Hodoníně jsi získala ocenění za nejlepší hráčku České Třebové na finálovém turnaji. Co pro Tebe toto ocenění znamená?

„Všech ocenění si moc vážím. Je to pro mě výzva být ještě lepší a více na sobě pracovat.“

Jsi členkou širšího výběru reprezentace ČR žen, navíc věkem patříš ještě do výběru reprezentace U20 juniorek, která bude na konci června hrát v Přerově na Světovém poháru, byla jsi na posledním MS, kde jste vybojovaly zlatou medaili. Za rok se koná MS 2019 ve slovenských Košicích, kde bude český tým obhajovat titul mistryň světa, takže se nabízí otázka, jaké jsou Tvoje ambice a cíle pro Světový pohár, potažmo pro příští sezónu?

„Na Světový pohár se jede s cílem vyhrát zlatou medaili. Bylo by super mít zlatou jak za ženy, tak za juniorky. Můj cíl pro rok 2019 je se dostat do nominace na mistrovství světa a pokusit se o obhajobu. Bude to ještě dlouhá a náročná cesta, takže doufám, že mi to všechno povede.“

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *