POHLED KAPITÁNKY NA ROČNÍK 2017 / 2018

Rodiče ji vedli ke sportu už od malička, v 5 letech začínala tenisem, který hrála 9 let. Dále to byla gymnastika, plavání a nakonec skončila u běhu na lyžích a přespolních běhů. Kolem hokejbalu se motala už odmalička, ale teprve před 5 lety ho začala hrát „naplno“.

Petra Kvasničková – reprezentantka České republiky, mistryně světa z roku 2017 (1. místo, MS 2017 Pardubice, ČR), vícemistryně světa z roku 2015 (MS 2015 Zug, Švýcarsko), vítězka Východočeského přeboru žen 2014 (1. místo, VČ přebor 2014), držitelka bronzu z MČR žen (3. místo, MČR žen 2015), trojnásobná vícemistryně ČR (2. místo, MČR žen 2016, 2017 a 2018), Cena města Česká Třebová (2018)

Petro, patříš mezi nejzkušenější hráčky týmu, když se ohlédneš za uplynulou sezónou Ligy žen, co by si k ní řekla, jak si viděla a vnímala?

„Letošní sezona byla tak trochu jak na houpačce. Byly zápasy, kdy jsme hrály svoji hru a hned další zápas to byla tragedie. Ale i přes všechna zaváhání v sezoně jsme, vždy v těch rozhodujících zápasech dokázaly zabrat a ukázat sílu našeho týmu. Tento rok k nám přišly nové hráčky a do kolektivu skvěle zapadly. To že se nám daří, není jenom o souhře na hřišti, ale i o skvělém kolektivu mimo něj.“

Z posledních čtyř sezón má tým žen České Třebové obdivuhodnou bilanci. Jeden bronz a tři stříbrné medaile v řadě, což už není náhoda a o něčem to svědčí. Říká se, že obhájit je těžší, myslíš si to také? Jak těžké je držet si tak vysokou laťku?

„Před sezonou jsme si řekly, že chceme přinejmenším obhájit 2. místo a to se nám také povedlo. Všechny týmy se každým rokem zlepšují, a tak je těžší a těžší svou pozici obhájit. Samozřejmě druhé místo je parádní, ale chtěly bychom vystoupat i na tu nejvyšší příčku, a to se nám zatím nedaří.“

Letošní finálový turnaj proběhl v jihomoravském Hodoníně na místním zimním stadionu Václava Nedomanského. Byl o to už několikáté finále, co jsi zažila, takže můžeš srovnávat s předchozími roky. Jaké to tam bylo?
„Turnaj v Hodoníně, byl po organizační stránce povedený. My si všechny tyto výjezdy užíváme nejen na hřišti, ale i mimo něj. Velké díky patří také i skupině českotřebovských fanoušků, kteří s námi do Hodonína přijeli a vytvořili nám skvělou atmosféru při našich zápasech.“
Jsi členkou širšího výběru reprezentace ČR žen, byla jsi na posledních dvou MS, z obou sis přivezla medaili, navíc ta poslední byla zlatá. Za rok se koná MS 2019 ve slovenských Košicích, kde bude český tým obhajovat titul mistryň světa, takže se nabízí otázka, jaké jsou Tvoje ambice a cíle pro příští sezónu?
„Mé cíle? Připravit se co nejlépe na příští sezonu, probojovat se do konečné nominace na MS v Košicích a pokusit se na MČR žen prolomit dobu stříbrnou. Cíle pro příští sezonu nejsou malé.“

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *