LINDA HYKSOVÁ PROMLUVILA O SEZÓNĚ A PLÁNECH NA TU PŘÍŠTÍ

Stejně jako mužští kolegové, tak i jejich něžnější kolegyně bojovaly v sezóně 2017 / 2018 o příčky nejvyšší. Pomyslnou zlatou tečku neudělaly, ale i tak byly úspěšné. S týmem žen jsme také udělaly sérii rozhovorů. Z trojlístku hráček, které hodnotily uplynulý ročník bude první Linda Hyksová. Multifunkční sportovkyně, která se věnovala florbalu i hokejbalu. S florbalem začínala v týmu Orlicka-Třebovska, aby později přestoupila do brněnských Židenic. K hokejbalu se dostala přes kamarády při tzv. „Vánočních turnajích“. Tento sport se jí zalíbil natolik, že se mu začala víc a víc věnovat a netrvalo dlouho a dostavily se úspěchy, ocenění a medaile.

Linda Hyksová – reprezentantka České republiky, mistryně světa z roku 2017 (1. místo, MS 2017 Pardubice, ČR), vícemistryně světa z roku 2015 (2. místo, MS 2015 Zug, Švýcarsko), bronzová medailistka z roku 2013 (3. místo, MS 2013 St. John’s, Kanada), vítězka Východočeského přeboru žen 2014 (1. místo, VČ přebor 2014), držitelka bronzu z MČR žen (3. místo, MČR žen 2015), trojnásobná vícemistryně ČR (2. místo, MČR žen 2016, 2017 a 2018), vítězka MČR žen v dresu Slavie Praha (1. místo, MČR žen 2014 a 2015), Cena města Česká Třebová (2018).

Lindo, patříš mezi nejzkušenější hráčky týmu, když se ohlédneš za uplynulou sezónou Ligy žen, co by si k ní řekla, jak si viděla a vnímala?

„Letošní sezóna byla opravdu super. Rozhodně máme letos nejlepší partu, kde jedna za druhou dýchá. Dva zápasy se nám nepovedly, ale celý tým si z toho vzal ponaučení. Po prohře s Keltema jsme si řekly, že takhle to nejde, že jsme přece dobrý a umíme hrát jako celek. Od té doby jsme měly další dva turnaje a nebylo jediné zaváhání. Jely jsme na finálový turnaj urvat první místo. Bohužel se nám to nepovedlo, ale rozhodně se zlepšujeme. Když se ohlédnu za všemi finále, co jsme hrály se Slavií, letošní finále bylo rozhodně nejvíce vyrovnané. Za chvíli bude další sezona a my rozhodně budeme mít ambice to první místo urvat.“

Z posledních čtyř sezón má tým žen České Třebové obdivuhodnou bilanci. Jeden bronz a tři stříbrné medaile v řadě, což už není náhoda a o něčem to svědčí. Říká se, že obhájit je těžší, myslíš si to také? Jak těžké je držet si tak vysokou laťku?

„Ano, rozhodně je těžké obhajovat naše druhé místo v České republice. Týmy se pořád zlepšují a každá sezona je čím dál tím těžší. Každý rok jsou těžké boje hlavně se Slavií, Plzní a Svítkovem. Mít již tři stříbrné medaile v řadě, svědčí o tom, jak náš tým maká a zlepšuje se.“

Letošní finálový turnaj proběhl v jihomoravském Hodoníně na místním zimním stadionu Václava Nedomanského. Byl o to už několikáté finále, co jsi zažila, takže můžeš srovnávat s předchozími roky. Jaké to tam bylo?

„Letošní finálový turnaj byl rozhodně nejlepší. Konečně byl systém turnaje napínavý. Když se ohlédnu za minulým finálovým turnajem. Náš tým věděl, že když vyhrajeme jeden zápas, jsme na 100% druhý. Moc se mi to nelíbilo, protože i když bychom vyhrály finále, věděly jsme, že první bude Slavie. Letos se mi líbilo, jak se naše A skupina rozdělila na dvě semifinále. Takže zápas o všechno, vyhraješ, jdeš do finále, prohraješ hraješ o bronz. Prostě víkend, kde musíš nechat všechno.“

Jsi členkou širšího výběru reprezentace ČR žen, byla jsi na posledních třech MS, ze všech jsi přivezla medaili, navíc ta poslední byla zlatá. Za rok se koná MS 2019 ve slovenských Košicích, kde bude český tým obhajovat titul mistryň světa, takže se nabízí otázka, jaké jsou Tvoje ambice a cíle pro příští sezónu?

„Moje ambice jsou jasné makat, makat, makat a nepolevovat. Jestli se dostanu na MS 2019, je ve hvězdách. Ale můžu tady s klidem říct za celou reprezentaci žen, že cíl je jasný: OBHÁJIT TITUL MISTRYŇ SVĚTA.“

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *