POHLED NA UPLYNULOU SEZÓNU OČIMA „VALISE“

Na začátku června se dočkal českotřebovský hokejbal velkého úspěchu. Po letech strávených v druhé nejvyšší soutěži v České republice, tedy v 1. lize, nezvládli na konci sezóny 2016 / 2017 hráči z města železnice baráž o setrvání v soutěži a tým sestoupil do třetí nejvyšší ligy nesoucí název 2. liga skupina východ.

Na začátku září loňského roku muži vstoupili sice do nižší soutěže, ale ambice byly nejvyšší. Tým pod vedením hrajícího hlavního trenéra Michala Broulíka a stejně tak aktivních hráčů a asistentů v jedné osobě Michala Válka a Petra Kvasničky skončil v základní části soutěže na druhém místě za Chlumcem nad Cidlinou. Ve vyřazovacích bojích play off družstvo jen jedinkrát prohrálo a po postupu přes Žamberk (čtvrtfinále, 3:0 na zápasy) a Autosklo Pardubice (semifinále, 3:1 na zápasy) dokráčelo až do finále, kde porazilo i Chlumec (finále, 3:0 na zápasy) a stalo se vítězem a získalo zlaté medaile.

S krátkým odstupem jsme pro vás připravili seriál rozhovorů, kde postupně budou hodnotit uplynulý ročník oba asistenti a kapitán týmu.

Jako první bude bilancovat českotřebovský odchovanec a bleskurychlý útočník a asistent trenéra v jedné osobě, Michal Válek, který začínal s hokejbalem ještě v Dlouhé Třebové. Postupně prošel od žáků, přes dorost až do mužů. Hrál také za nedaleký Letohrad, kde nejprve nastupoval v mládežnické extralize, aby si později vyzkoušel i tu seniorskou. Díky své výkonnosti a píli se prosadil také v reprezentaci České republiky. Nejprve jako hráč a později jako masér, kde působí do teď. Ve výčtu úspěchů bychom našli několik zlatých, stříbrných i bronzových medailí, které získal jak na republikové, tak i mezinárodní úrovni. Včetně ocenění „Cena města Česká Třebová“ a řady dalších individuálních trofejí.

Michale, když se ohlédneš za základní částí, tak jak by si ji zhodnotil?

„Do základní části ligy jsme vstupovali jako favoriti celé soutěže. Ze začátku sezony jsme se střelecky dost trápili a nevyužívali jsme šance, které jsme měli. Postupem času a přibývajícími zápasy a tréninky se naše střelecká potence zvýšila a začali jsme konečně střílet větší počet branek. V bráně nás celou sezónu velmi kvalitními výkony držel „Steri“ (Lukáš Sterenčák) a je obdivuhodné, že udržel za celou sezónu 10 vychytaných nul. Byl jsem spokojen s naší hrou až na pár zápasů, které prostě nevyšly, ale nemůžete pořád vyhrávat. Každá prohra vás posune zase o krok dál. Hodnotím základní část velmi kladně, ale je pořád co zlepšovat a pilovat.“

V jarní části sezóny jste se potkali s vynikající formou, která vygradovala v play off, kde jste jen jednou prohráli a inkasovali pouhých 12 branek a celkem 53 nastříleli soupeřům. To vše v 10 utkáních vyřazovacích bojů, včetně finále proti silnému Chlumci. Co na to říkáš?

„Na jarní část se nám vrátila z Anglie stálá opora týmu „Hudy“ (Ondřej Hudec), který hned naskočil do první lajny a začal střílet důležité góly. Všechny tři lajny, které jsme v tu chvíli měli do play off, mohli vstřelit gól a to se právě v play off projevilo. Když se nedařilo jedné lajně, zaskočila jí jiná, která v ten den měla „formici“. To je kouzlo týmové hry. Myslím, že i parta se v play off víc stmelila a měli jsme jediný cíl dojít až na vrchol. Opět musím vyzdvihnout našeho brankáře, který nás v důležitých chvílích v play off velmi podržel. Nejtěžší zápasy byly proti Pardubicím v semifinále, kde jsme opravdu každý dřel na 100 %. Chlumec mě ve finále trochu zklamal, čekal jsem od takového týmu víc. Nakonec jsem ale rád, že jsme došli až na vrchol a splnili náš sezónní cíl.“

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *