DVĚ VÝHRY Z PARDUBIC ZNAMENAJÍ FINÁLE 2. LIGY

Sobota 19.5.2018

HBC Autosklo-H.A.K Pardubice „B“ – TJ Lokomotiva Česká Třebová 0:3 (0:0, 0:2, 0:1), stav série 1:2

Sestava ČT: Sterenčák – Dobrovský, Jirmásek, Švec Š., Laštovica, Tlapák, Broulík, Kvasnička, Válek, Hudec, Švec M., Hynek, Jiruše, Furik, Řehák, Škeřík, Němec

Branky ČT: 15:26 Kvasnička (Válek), 18:14 Hudec (Řehák), 44:52 Hynek
Střely: 22:25
Vyloučení: 5:9
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0

Neděle 20.5.2018

HBC Autosklo-H.A.K Pardubice „B“ – TJ Lokomotiva Česká Třebová 3:4pp (0:0, 2:1, 1:2 – 0:1), konec série 1:3

Sestava ČT: Sterenčák (Břeň) – Dobrovský, Jirmásek, Švec Š., Laštovica, Tlapák, Broulík, Kvasnička, Válek, Hudec, Švec M., Hynek, Jiruše, Furik, Řehák, Škeřík, Němec, Doubrava

Branky ČT: 21:07 Laštovica (Hynek, Furik), 38:01 Kvasnička (Jirmásek, Hudec), 44:59 Švec M. (Hudec), 47:09 Laštovica
Střely: 28:26
Vyloučení: 6:6
Využití: 2:1

Michal Broulík, hrající trenér TJ Lokomotiva Česká Třebová:

„První utkání na domácím hřišti jsme zvládli na výbornou, byť ve třetí třetině měli „Autoskláři“ několik dobrých příležitostí ke skórování. Druhý zápas byl už trochu o něčem jiném. Sice jsme se dostali do vedení, ale výborný taktický výkon hostí nám dělal problémy a přicházel trest v podobě branek v naší síti. Do třetího boje jsme se o zmíněném na tréninku pobavili a do krajského města přijeli s trochu pozměněnou taktikou, která spolu se šťastnými góly přinesly druhý bod v sérii a důležité vedení. Musíme sportovně uznat, že štěstěna stála při nás, protože domácí měli šance na to, aby zápas ještě zdramatizovali. V neděli jsme nehráli špatně, ale celkově náš výkon… no prostě nebylo to ono. Hráči Pardubic se dostali do pohodlného vedení 3:1 a my jsme se nemohli střelecky prosadit a když už jsme překonali brankáře Třináctého, tak zvonila branková konstrukce. Hloupé fauly a hra v nerovnovážném počtu hráčů nám moc nevyhovovala. Snížení a náš návrat do zápasu přišel včas a po infarktovém závěru třetí třetiny, kdy vyrovnání přišlo v power play vteřinu před koncem a šťastné trefě v prodloužení po závaru před domácím brankářem mohli propuknout oslavy naplno. Jsme ve finále, ale je to jen dílčí úspěch. Čeká nás poslední soupeř a uděláme všechno proto, abychom poslední sérii zvládli. Týmu z Pardubic děkujeme za dobré zápasy, vyrovnanou sérii a kvalitní hokejbal. „