Dorostenci ve vysokých mrazech doma dvakrát zvítězili

TJ Lokomotiva Česká Třebová : SK Jihlava 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)

Poslední víkend v únoru nás čekaly hned dva zápasy. Na ten první k nám dorazila z vysočiny Jihlava. Ještě dopoledne jsme uklízeli ze hřiště poslední zbytky ledu, aby bylo vše připravené na odpolední klání. Úvod zápasu patřil nám. Hned na začátku jsme si vytvořili řadu šancí a jednu z nich v přesilové hře využil Faltejsek. Druhý gól přidal Verner a třetinu zakončil gólem z přesilové hry Karlík. Dál už jsme se prosadit nedokázali. Naše hra po té postrádala přesnost a nasazení. Hostům se v prostředním dějství podařilo snížit na 3:1. To bylo z gólového účtu zápasu vše. První tři jarní body byly doma!!!

Střely 23:22, Vyloučení 2:4, Využití 2:0

Branky Loko – 2:24 Faltejsek (Řehák), 6:58 Verner, 14:58 Karlík (Řehák)

Sestava Loko: Břeň – Hájek, Karlík, Verner, Orlich – Smutný, Řehák ©, Faltejsek, Valíček, Hyksa, Kvasničková

TJ Lokomotiva Česká Třebová : Wolves Chomutov 4:1 (1:0, 2:1, 1:1)

V neděli k nám zavítal nový neznámý soupeř z Chomutova, který dorazil pouze se sedmi hráči. Podle toho také vypadal jejich herní projev. Nikam se netlačili, odzadu bránili a čekali na brejky. Hrát jsme museli my. Což nám v tomto období dělalo problém. Nejvíce nás tlačila pata v proměňování šancí. V první třetině jsme šli do vedení po brance Hájka. Ve druhém gólu měl prsty znovu Hájek, když před brankou našel úplně volného Karlíka 2:0. Ve 23. minutě využil soupeř přesilovou hru a rázem to bylo zase o jednu branku. Do konce třetiny se za nás prosadil Smutný a do kabin jsme šli s dvougólovým vedením. Ve třetí třetině na obou stranách padlo po brance. Hosté si v závěru vzali oddechový čas a ještě nebezpečně kousali.

Za plný bodový zisk jsem rád, mohlo by nás to trochu posunout v tabulce výše. Ale co se týče herního projevu, je vidět, že nám chybí jak herní praxe na hřišti, tak pořádná zimní příprava, kterou ne všichni navštěvovali. Nutno podotknout, že v našich končinách je v tomto období na hokejbal super klima a s tím sportem to moc společného nemá, ale to je na zamyšlení pro někoho jiného – „vejš“!!!

Střely 30:18, Vyloučení 2:2, využití 0:1, v oslabení 1:0

Branky Loko – 7:43 Hájek (Čapek), 18:29 Karlík (Hájek), 27:06 Smutný (Řehák), 30:51 Řehák (Orlich, Faltejsek)

Sestava Loko: Břeň – Verner, Orlich, Karlík, Mačátová – Smutný, Řehák ©, Faltejsek, Valíček, Hyksa, Kvasničková, Hájek, Čapek