Nový soupeř z Jihlavy

TJ Lokomotiva Česká Třebová      SK Jihlava  8:1     (2:0,4:1,2:0)

Střely 27:20, vyloučení 2:7, využití 2:0

Branky Loko: 5:53 Zeman (Hyksa), 8:01 Paclík, 13:46 Paclík (Verner), 15:05 Kříž (Zeman), 17:24 Hyksa (Zeman), 17:36 Hyksa (Zeman), 27:48 Zeman (Paclík), 31:19 Zeman (Orlich)

TJ Lokomotiva Česká Třebová      SK Jihlava  3:2     (0:2,1:0,2:0)

Střely 21:11, vyloučení 1:3, bez využití

Branky Loko: 22:12 Hyksa (Valíček), 25:50 Flídr (Paclík), 29:22 Flídr (Paclík)

Sestava Loko: Břeň (2. zápas), Vostrčil (1. zápas) – Zeman, Verner, Orlich, Kříž – Smutný, Paclík, Valíček, Hyksa, Pirkl, Páv (2. zápas), Flídr (2. zápas),

Dnes dopoledne k nám zavítal neznámý soupeř z Jihlavy, nevěděli jsme, co od něj máme čekat. Začátek prvního klání nám vyšel na výbornou, usadili jsme se v jeho pásmu a za nedlouho přišel první gól z hole Zemana a za nedlouho další a další. A skóre se zastavilo až na 8:1 pro nás. Jen škoda, že se nám podařilo udržet čisté konto pro Vostrčku …

Na druhé utkání nám dorazili dvě posily z hokeje a fotbalu. Seskupení sestavy se pozměnilo, měl jsem připravené dvě varianty. Před začátkem druhého utkání jsem hráčům zdůrazňoval. I když jsme vyhráli první zápas, tak to nic neznamená a že začínáme od nuly a nasazení musí být 100%. No a co se nestalo. Sice jsme okupovali soupeřovo pásmo, měli řadu šanci, ale bez gólového efektu a tak se osmělila Jihlava. Využila jednoho z mála závaru v naší třetina a šla do vedení. To nám trochu srazilo hřebínek a do konce třetiny přidala druhý. O pauze jsem to přeházel na druhou variantu sestavy. Řekli jsme si, že takhle to nejde a že budeme muset výrazně přidat. Šance přicházeli a do konce třetiny se nám podařilo snížit zásluhou Hyksy. A ve třetí třetině nejdřív vyrovnával po dorážce Flídr a vítěznou branku si znovu připsal Flídr. Hráče bych chtěl pochválit za to, že to za nepříznivého stavu nezabalili a přepnuli na vyšší obrátky a stačili zápas ještě otočit…