Nebylo by nic krásnějšího než obhájit titul, zamýšlí se pro hokejbal.cz Michal Broulík

Převzato www.hokejbal.cz autor článku Filip Červinka

Výběrové řízení na pozice reprezentačních trenérů žen a mužů již brzy vypukne. Na pozici lodivoda mistryň světa se přihlásil pouze dosavadní kouč národního týmu žen Karel Manhart, který by rád po svém boku měl stejně jako na posledním zlatém domácím šampionátu v Pardubicích Michala Broulíka. Ten dosahuje výtečných výsledků s českotřebovskými hokejbalistkami a rád by se znovu zapojil do trénování reprezentačního výběru. „Chuť zopakovat výsledek tam je,“ říká asistent hlavního trenéra reprezentace žen z posledního MS Michal Broulík.

Nedávno byl zveřejněný seznam přihlášených koučů do výběrového řízení na pozice trenérů národních týmů žen a mužů. O trénování mistryň světa se nakonec uchází pouze Karel Manhart, jediný dosavadní kouč národního výběru žen a na lavičce by rád viděl stejně jako v Pardubicích Michala Broulíka. „Po zisku historického zlata, navíc v domácím prostředí, by nebylo nic krásnějšího, než se pokusit tento obrovský úspěch zopakovat a obhájit,“ nezastírá nesmírně progresivní kouč žen, jenž v domácí nejvyšší soutěži vede úspěšné českotřebovské hokejbalistky.

Další mistrovství světa se bude v roce 2019 konat na Slovensku a Česky by zajisté chtěli titul mistryň světa z domácího šampionátu obhájit, ostatně to si jistě přejí i trenéři. „Obhajoba je vždy těžší. Když jednou ukážeš, že jsi v něčem nejlepší, tak soupeři o to víc přidají, aby vás porazili. Už v rozhovoru při návštěvě MŠMT jsem veřejně prohlásil, že pokud bych nabídku dostal, tak bych o ní přemýšlel, protože chuť zopakovat výsledek tam je,“ zdůrazňuje Broulík.

Reprezentace se těžko odmítá, vždy je to čest

I když se do výběrového řízení na pozici reprezentačního trenéra žen přihlásil pouze Karel Manhart, musí i tak předstoupit před speciálně složenou skupinu sportovních odborníků. V případě vyslovení důvěry, se v roli asistenta hlavního trenéra představí Michal Broulík. „Když mi Karel Manhart nabídl možnou spolupráci a řekli jsme si vše potřebné, tak nebylo o čem přemýšlet, protože reprezentace se těžko odmítá, vždy je to čest,“ upozorňuje Broulík. „Být součástí týmu a skvělé party, která se pokaždé vytvoří. Navíc je-li to reprezentace žen,“ potutelně se culí Michal Broulík.

Nabídka Karla Manharta musela stále aktivního hokejbalistu a kouče třebovských žen jistě potěšit. „Samozřejmě jsem byl nabídkou potěšen, kdo by nebyl. Pro mě je také velmi důležité celkové složení realizačního týmu, abych pracoval s lidmi, se kterými se mi bude dobře spolupracovat a budu se s nimi cítit v pohodě,“ říká Michal Broulík.

Realizační tým reprezentační družiny žen ještě čítá jména Martiny Topičové Jany Fričové. Obě se na posledním mistrovství světa v Pardubicích představily v roli hráček a opor mistryň světa. Nyní je ale podle všeho čeká přesun na střídačku. „Stejně tak to jistě mají nastavené i ostatní. Dobrý kolektiv je základ! V našem případě nemám sebemenší pochybnost,“ má jasno Broulík.

Máme dostatek kvalitních hokejbalistek!

Jak už bylo jednou řečeno, tak obhájit titul bývá vždy náročnější než ho získat poprvé. Otázkou je, zdali je v České republice dostatek kvalitních hokejbalistek na zopakování úžasného triumfu z Pardubic. „Kdybych nevěřil, že u nás je dost kvalitních hráček hokejbalu, tak bych nepřijal místo už v předchozím realizačním týmu. Vždyť se podívejme, co se podařilo za všechny ty roky vybudovat a kolik času a práce hráček a minulých realizačních týmů za tím vším je!“ upozorňuje Michal Broulík.

Národní tým žen každoročně do svého jádra přidává čím dál více mladých talentovaných hokejbalistek, takže se o budoucnost jistě nemusíme bát, „Faktem je, že věkový průměr českého národního týmu žen (23 let) byl na domácím mistrovství světa v Pardubicích nejnižší ze všech ostatních družstev, což samo o sobě je pro následující období vynikající,“ nepochybuje Broulík.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *