Utrápená výhra nad Olomoucí

TJ Lokomotiva Česká Třebová  x  HBC Olomouc  4:3  (0:1, 3:1, 1:1)

střely 24:15, vyloučení 6:5, využití 1:0, v oslabení 1:0

branky Loko – 16:19 Řehák (Faltejsek, Smutný), 22:44 Řehák (Faltejsek), 29:25 Smutný (Verner, Faltejsek) 38:24 Řehák

Zápas s Olomoucí jsme odehráli i za nepříznivého počasí. Začátek patřil nám, ale jak už bývá poslední dobou zvykem, navlhnul nám střelný prach a na gól se strašně nadřeme. Největší šanci na úvodní branku si vypracovala třetí agilní lajna, ale balónek se hned dvakrát odrazil od tyčky ven. Hosté hrozili především z protiútoku a také jeden využili. První třetinu vyhráli 1:0. Hned na začátku druhé třetiny přišlo vyrovnání z hole Řeháka, který vstřelil v tomto utkání hattrick. Nerozhodný stav netrval dlouho a hosté se  znova ujali vedení. Do konce druhé třetiny se nám podařilo zápas otočit. Nejprve využil přesilovou hru Řehák a po té zamířil přesně Smutný. Ve třetí třetině hra připomínala spíše kovbojku a ne mistrovské utkání!!! Padaly zbytečné tresty, to nás stálo hodně sil. Někteří hráči úplně vypadli z herního rytmu a hrálo se na pár lidí! Museli jsme ubránit dlouhé oslabení 5 na 3. Sice se nám podařilo v oslabení dát branku, ale Olomouc stejně necelé dvě minuty před koncem snížila na rozdíl jedné branky. To bylo naštěstí vše a tři body zůstaly doma.

Sestava Loko: Břeň (Svoboda) – Pleskot, Orlich, Vostrčil, Verner, Mačátová, Kříž – Smutný, Řehák, Faltejsek, Karlík, Zeman, Čapek, Kvasničková, Hyksa, Valíček, Hájek, Vencl