Holky si to všechno zaslouží, zdůrazňuje po pondělním přijetí na MŠMT Michal Broulík

Převzato z hokejbal.cz Datum: 19. 09. 2017 Autor: Anna Kuželová

Dříve pomáhal trénovat mládežnické reprezentační výběry. Není to však tak dlouho, co kývl na nabídku pozice hlavního trenéra u ženského týmu v České Třebové a jeho kroky následovaly až k reprezentačnímu výběru žen, kde se postavil po boku Karla Manharta. Celému realizačnímu týmu se podařilo výborně poskládat celek pro domácí šampionát v Pardubicích, na kterém všichni společně došli až na vrchol. Tento úspěch neunikl ani pozornosti ministerstvu, které si celé zlaté družstvo pozvalo, aby mohlo slavnostně ocenit jeho úspěch.

Váš zlatý úspěch byl slavnostně oceněn na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, což je velmi příjemné, je to tak?
Myslím si, že to bylo zadostiučinění. Je to jisté ocenění dlouhodobé práce celého týmu, protože historicky ženská reprezentace pokaždé na MS vybojovala nějaký cenný kov. Letos to bylo zlato a je to pro všechny hráčky, které v tom týmu dlouhodobě byly a připravovaly se, určitý vrchol kariéry. Je to tak pro ně něco, co si zaslouží a budou na to rády vzpomínat.

Může to být motivací nejen pro hráčky, ale také pro celý realizační tým, úspěch zopakovat?
Četl jsem rozhovor s Karlem Manhartem, který v něm řekl, že je těžší obhájit než vyhrát. Pro mě osobně tam ta motivace je, protože světové zlato a jeho obhajoba je něco, u čeho bych chtěl být. Takže teď bude jen záležet na vedení svazu a na složení realizačního týmu, jestli tu důvěru dostaneme ještě jednou a podaří se nám to.

Je to tedy tak, že když dostanete nabídku na to u ženské reprezentace setrvat, mile rád ji přijmete?
Záleží také na tom, jak ten realizační tým bude složený, s jakými lidmi budeme pracovat. Pokud ten tým bude z velké části stejný, tak ano, chtěl bych pokračovat a pokusit se o to.

Mistrovství světa? Nejhezčí dovolená, jakou jsem kdy hokejbalově zažil

Všechny dívky mluvily o výborné partě, dá se to stejné říct také o realizačním týmu?
Je to přesně tak. Já, když jsem přijel domů z mistrovství, tak jsem to nazval jako v uvozovkách nejhezčí dovolená, jakou jsem kdy hokejbalově zažil. Dovolená, kterou jsem si bral kvůli hokejbalu. Takže ta parta a celá atmosféra byla neuvěřitelná. Nebyla tam žádná pochybnost nebo nějaká nervozita. U zkušenějších hráček už se s ní tolik nepočítá, ale i z těch mladších holek to spadlo a celý tým táhl za jeden provaz. My jako realizační tým jsme pouze tahali za pomyslné nitky a ten tým si šel za svým. Takže to bylo úplně skvělé. Atmosféra, nálada, srandičky, a tak všechno probíhalo.

Takže je pro vás velmi příjemné se tady zase po těch třech měsících sejít…
Já jsem některé lidi viděl už na kempech v Litomyšli, kde jsem se setkal s téměř celým realizačním týmem. Některé hráčky jsem vlastně ani neviděl po finále, protože po bujarých oslavách sem se s nimi už nesetkal, protože tam bylo samozřejmě balení, uklízení a tak podobně. Takže jsem rád, že tady zase vidím zdravé jádro pospolu.

Hodili jste se do gala, holky oblékly šaty, tak to je asi taky milé zpestření.
No holkám to neskutečně sluší. Už když jsem přijel, tak jsem nevěděl, na kterou se podívat dřív. (smích) Moc jsem se na to těšil a říkal jsem si, jak budou holky oblečené a jaké róby vezmou na sebe.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *