Jak se připravují na novou sezonu dva nejlepší celky z MČR žen?

Převzato z webu.hokejbal.cz Datum: 06. 09. 2017 Autor: Anna Kuželová
Foto : převzato – Reprezentační trenéři na MS 2017 v MČR žen soupeři na příčkách nejvyšších

Liga žen 2017/18 odstartuje v sobotu 14. října. Počet celků zůstává stejný a mění se tak pouze počet hracích dnů. V letošní sezoně jich totiž bude o jeden více, uvidíme, zda to bude pozitivní změnou. Celá soutěž tak vyvrcholí 10. června, kdy se rozhodne o medailistkách. Jak probíhá příprava v jednotlivých týmech a chystají trenéři ve svých družinách nějaké změny? To se dozvíte ve třech článcích, které budou vydány před startem soutěže.

HC Slavia Praha: Obhájkyně se připravují individuálně, dokráčí opět na vrchol?

Pražský tým v loňské sezoně opět obhájil titul a po roce tak pozvedl nad hlavu pohár pro vítěze. V celé sezóně nenašel jediného přemožitele a jediné družstvo, které ho obralo o bod, byla Česká Třebová. I když se může zdát, že cestu měla Slavia jednoduchou, tak tomu tak není. Odehrála několik vyrovnaných zápasů, ve kterých měla několikrát namále a ostatní týmy tak předvedly, že dokážou hrát s tímto celkem vyrovnaně.

Hlavní trenér, Karel Manhart: „Společnou letní přípravu jako každý rok nemáme, a holky se tak připravují individuálně a se svým týmem. Věřím tedy, že budou dobře připravené. Složení týmu bude téměř stejné jako v loňském roce a neočekáváme žádné zásadní změny. Obhajoba titulu je rok od roku těžší, protože ostatní týmy na sobě pracují a je u nich vidět zlepšení. Přesto však věříme, že se nám sezóna podaří a na závěrečném turnaji budeme mít opět možnost bojovat o nejvyšší příčku. Už několikrát jsem říkal, že by mělo být zápasů v rámci MČR žen více, a tak přidání jednoho hracího dne je alespoň malým krokem k tomuto cíli. Zásadním nedostatkem je však vzhledem k více zápasům v jednom dni hrací čas, který by měl být klasicky 3×15 minut, a to se letošní úpravou nezmění.“

TJ Lokomotiva Česká Třebová: Vicemistr posílil a pilně se připravoval!

Česká Třebová vybojovala s jasným náskokem druhé místo, nad její síly byla pouze pražská Slavia. Během celého minulého ročníku zaznamenala jen dvě prohry a stejný počet remíz. Celkový počet dvanácti inkasovaných branek, je také velmi dobrý. Jasným cílem do nové sezóny tak určitě bude udržení, či dokonce zlepšení kvality z loňského ročníku a následný souboj o zlato, které si hráčky Lokomotivy velmi přejí.

Havní trenér, Michal Broulík: „Společnou týmovou přípravu jsme začali na začátku srpna. Chtěl jsem, aby si holky odpočinuly od hokejbalu a hokejky. Doporučenou měly pouze individuální „udržovačku“ společně s rodinou, přáteli atd. Mně osobně začala příprava už o něco dříve, protože jsem od poloviny července postupně začal dávat dohromady tým. Družstvo zůstalo z drtivé většiny ve stejném složení jako v minulé sezóně, za což jsem osobně moc rád a velmi si vážím rozhodnutí některých jednotlivců. Dokonce se nám podařilo současnou sestavu ještě doplnit a nebojím se říct, že i posílit. Nebudu říkat konkrétní jména, nechci nic zakřiknout, protože ještě musíme doladit několik papírů, aby vše bylo dotaženo do konce, ale jsem rád za to, že právě tyto hráčky se rozhodly pro nadcházející sezónu nastupovat za nás. V novém soutěžním ročníku bychom rádi chtěli bojovat znovu o příčky nejvyšší, ne-li o tu nejvyšší. Osobně mám jednu ambici a byl bych moc rád, kdyby se ji podařilo naplnit. Také nám přibyl jeden hrací den navíc – v tuto chvíli nevím, jestli to je dobře nebo špatně. Po bitvě je každý generál. Nechal bych to otevřené a až sezóna ukáže. Osobně se zamýšlím nad úplně jinými věcmi ve vztahu k Lize žen.“

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *