Ani 5 gólů na výhru nestačilo – Polička – Česká Třebová 6:5 SS

Oba týmy v minulém kole naplno bodovali a tak v neděli odpoledne 14.9. bylo v Poličce zaděláno na zajímavou hokejbalovou podívanou, která se odehrála na zbrusu novém plastovém povrchu.

Na začátku utkání bylo patrné, že se obě mužstva s novou hrací plochou teprve seznamují. Nebylo tedy divu, že byla k vidění celá řada nepřesností. Balonek na ploše poskakoval jako pingpongový míček na zeleném stole. A když každý z týmů dostal příležitost hrát přesilovou hru, tak se prakticky nedostal k zakončení. Nakonec čekání na úvodní branku zápasu ukončil v desáté minutě svým důrazem před brankou hostující Hynek. Poličtí se nezmohli na odpověď a tak to bylo 0:1 po první části.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté a odměnou jim byla nabídnutá přesilová hra. V té se rychle posouval míček po trase Štěpán Švec , Matěj Švec a na konci všeho stál dobře postavený Tomsa – 0:2. Domácí ovšem nesložili zbraně. Přesilovou hru v čase 20:54 dokázal přesnou ranou využít Josef Hejtmánek – 1:2. Jenže Kohouti nešetřili aktivitou a chybu domácího gólmana dokázal potrestat těžkou střelou do odkryté branky Furik – 1:3. Polička ovšem rychle kontrovala, když střelou z ostrého úhlu dokázal skórovat Vávrů – 2:3. Tak skončila druhá třetina.

Třetí periodu bleskově zahájil domácí Matěj Štefka, když se dokázal prosadit na brankovišti a začínalo se znovu – 3:3. Jenže přehnaná tvrdost hráčů Komety přinesla další trest a třebovští skutečně trestali. Přesilovou hru dokázal využít Matěj Švec – 3:4. V čase 33:22 dokázal zužitkovat skvělou Furikovu přihrávku Štěpán Švec a bylo to 3:5. Ani tento stav domácí nepoložil, pustili se do ještě důslednějšího napadání a to jim přineslo úspěch. Nejprve snížil na 4:5 Filip Štefka a v čase 40:53 dokázal srovnat skóre na 5:5 Dvořák.

Došlo tedy na samostatné nájezdy. Vítězný nájezd proměnil hned v první sérii domácí Grubhoffer a zajistil Poličce bod navíc, který ji zároveň posunul do čela prvoligové tabulky.

Góly: 20:54 Hejtmánek J., 28:16 Vávrů, 30:22 Štefka M., 35:09 Štefka F., 40:53 Dvořák, 45:00 Grubhoffer SS – 9:53 Hynek, 18:36 Tomeš, 25:47 Furik, 31:25 Švec M., 33:22 Švec Š.

Střely 39:28

Vyloučení 5:3, využití 2:1

Rozhodčí: Vokurka, Jeletz

Hosté: Ehrenberger, (Hrdlička) – Dobrovský, Tlapák, Mrštný, Švec Š., Tomeš, Hudec, Švec M., Hynek, Kvasnička, Válek, Voleský, Furik

Domácí: Janco – Grubhoffer, Hejtmánek J., Homola, Nespěšný, Hejtmánek D.,Tošovský, Novotný, Škraňka, Tobiáš V., Tobiáš J., Štefka M., Štefka F., Vávrů, Dvořák, Anýž, Prchal

Kamil Švec

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *