ŽENY V KYJOVĚ NEZAVÁHALY

Druhou březnovou sobotu pokračovalo třetím kolem MČR žen. Hrálo se na dvou místech. Polovina týmů cestovala do Plzně a druhá část do Kyjova. Hráčky Lokomotivy měly své zápasy na jihu Moravy, kde se jim dařilo. Domů přivezly plný počet devíti bodů, když si dokázaly poradit s domácími Barbínami, hvězdami ze Svítkova a Fretkami.

HBK Kyjov –TJ Lokomotiva Česká Třebová 1:2 (1:1,0:1)

První zápas se odehrál s domácími Barbínami. Do utkání jsme šli jako favorit, ale na plný bodový zisk jsme se nadřeli. Kyjov měl ve svých řadách několik nových tváří a i celkový obraz hry byl jiný. V jedenácté minutě se sice trefila Kvasničková, ale vzápětí propadla naše obrana a Zapadlová neměla šanci. Skóre bylo vyrovnáno až téměř do konce zápasu, kdy dvě minuty před koncem skórovala Veletová. Důležité vítězství na začátek jara.

Branky ČT : 10:09 Kvasničková P. (Hyksová L.), 21:50 Veletová (Kvasničková P.,Hyksová L.)

Střely 3:25

Vyloučení 1:0

Využití 0:0

V oslabení 0:0

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice – TJ Lokomotiva Česká Třebová 0:2 (0:2,0:0)

Do druhého utkání se šlo jen za výhrou, to byl náš plán, náš cíl. Svítkov je kvalitní soupeř, se kterým se hrál vyrovnaný hokejbal. Věděli jsme o co hrajeme a nechtěli jsme komplikovat cestu za naším cílem. Už ve druhé minutě se do šance dostala Martínková, která nabídnutou příležitostí nepohrdla a vedli jsme. Druhou výraznou hrubou chybou potrestala krátce před koncem první poloviny stejná hráčka. Náskok nás ještě více uklidnil. Hrál se celkem slušný hokejbal. Šance se střídaly na obou stranách a v některých momentech zatrnulo i nám. Tentokrát zůstala naše svatyně zavřená.

Branky ČT : 1:17 Martínková (Švedová) 10:26 Martínková (Mačátová)

Střely 14:14

Vyloučení 0:0

SK Kelti 2008 – TJ Lokomotiva Česká Třebová 0:1

Třetí zápas se odehrál s Fretkami, které nejsou žádná ořezávátka, ale do Kyjova přijely pouze s osmi hráčkami. Brzy jsme se dostali do vedení, ale to bylo po zbytek utkání vše. Převážnou většinu času jsme měli míček na svých hokejkách a neustále pálili na brankářku Berouna, ale z téměř třiceti střel se ujala jen jedna. Místy byl náš až drtivý. Fretky jsme v podstatě do žádné výraznější příležitosti nepustili, ale pojišťující druhá branka nepřišla.

Branky ČT : 0:24 Hyksová L. (Veletová)

Střely 3:29

Vyloučení 1:0

Využití 0:0

V oslabení 0:0

Sestava: Zapadlová – Držmíšková, Hekrlová, Rejlová, Kvasničková R., Veletová, Hyksová L., Kvasničková P., Mačátová, Martínková, Švedová, Hyksová M., Svobodová, Nováková

Michal Broulík, trenér:

„První jarní zápas nás čekal s domácím Kyjovem, který skončil sice naším vítězstvím, ale nadřeli jsme se. Dařilo se nám více držet míček pod kontrolou, připravit si i dobré příležitosti ke skórování. Na můj v kus jsme hráli moc zbrkle, chybělo víc klidu na hokejce, lepší a přesnější mezihra. Když už jsme se konečně prosadili, tak vedení nám dlouho nevydrželo. Po hrubé chybě v obraně jsme soupeři umožnili lehce vyrovnat. Naštěstí pro nás jsme se do konce zápasu prosadili ještě jednou a mohli jsme se radovat. Vykročili jsme do nového roku pravou nohou, spadla z nás jistá nervozita a obavy. Zápas se Svítkovem začal už v naší kabině, kde jsme si řekli vše potřebné. Celé utkání rozhodla dvě zaváhání v obraně Pardubic, které ukázkově potrestala Martínková. V druhé půlce hrál Svítkov zodpovědněji, ale ke vstřelení branky to nevedlo,  a  tak mohla radost propuknout podruhé. Posledním soupeřem byly Fretky. Méně početná družina týmu ze středních Čech bojovala statečně. Zvítězili jsme nejtěsnějším možným rozdílem. Po celou dobu zápasu se hrálo v podstatě na jednu bránu. V některých pasážích jsme se přizpůsobili stylu soupeře, což nebylo dobře. Na druhou stranu je nutno říct, že jsme brankářku Berouna zasypali množstvím střel, vypracovali jsme si několik vyložených šancí, ale žádná se neujala. Pro tentokrát nás to nemusí mrzet, ale v pozdější fázi MČR by nás to mohlo stát důležité body.“

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *