Předsezónní ohlédnutí č. I Nej sportovci okresu

Nejlepší sportovci regionu vyhlášeni v Ústí nad Orlicí      


Okresy tak jak byly dřív jsou už 16 let zrušeny (spolu s okresními úřady), území okresu se sice trošku změnilo, ale  stále zůstává územní a statistickou jednotkou. pro území okresu se také každý rok vyhlašuji již téměř pět desetiletí nejlepší sportovci (pokud ovšem startují za sportovní kluby v našem okrese registrované). Vyhlášení 48. ročníku ankety o nejlepšího sportovce  okresu se konalo 23. ledna v orlickoústeckém Kulturním domě. Cenu pro nejlepšího sportovce okresu Ústí nad Orlicí v letošním roce získal Martin Viktorín z  Vysokého Mýta (kickbox), na druhém místě byl hodnocen běžec Robert Krupička z Ústí nad Orlicí a jako třetí amatérská cyklistka z České Třebové Monika Simonová.
Stejně jako v minulém roce opanovala juniorskou kategorii atletka Michaela Stránská z České Třebové (fotografie), dobře víme, že opravdu zaslouženě. Třebovák se pak objevil jako nejlépe hodnocený ještě v kategorii žáků a žákyň – plavec Denis Hýbl z TJ Lokomotiva. Do třetice byla pak mezi nejlépe hodnocenými kolektivy mládeže hodnocena družstva volejbalu mládeže T.J. Sokol Česká Třebová II, nejlepším kolektivem dospělých byl Nejzbach Vysoké Mýto.
Mezi oceněnými byli i další Třebováci: trenéři Petr Kvasnička (hokejbal) a Marko Olejár (volejbal), Iveta Trčková (KČT), běžkyně Adéla Stránská, stříbrné hokejbalistky z MČR žen TJ Lokomotiva (cenu převzala za hráčky Petra Kvasničková, Markéta Hyksová a trenér Michal Broulík), HC Kohouti Česká Třebová (zastupoval předseda klubu Vladimír Vaněk), Ondřej Málek (judo), Petra Vážková (judo), Roman Unzeitig (volejbal), další byli mezi nominacemi.
Foto Michal Horák
VÝSLEDKY ANKETY

JEDNOTLIVCI DOSPĚLÍ
1. Martin Viktorin  (Falcon Kickbox V. Mýto)
2. Robert KRUPIČKA  (atletika, Jiskra Ústí n. O.)
3. Monika SIMONOVÁ  (Cyklotrénink F. Trkal)
4. Daniel SUCHÁNEK   (kanoistika, SK Kanoistiky Vysoké Mýto)
5. Adéla STRÁNSKÁ   (Českotřebovský běžecký klub Iscarex, z.s.)
JEDNOTLIVCI DOROST
1. Michaela STRÁNSKÁ  (Českotřebovský běžecký klub Iscarex, z.s.)
2. Martin BARTÁK  (SKI KLUB České Petrovice)
3. Vojtěch MLYNÁŘ (Jiskra Ústí n. O., atletika)
4. Zdeňka SEIDLOVÁ  (AC Vysoké Mýto, atletika)
5. Jakub STEJSKAL  (SK Žamberk, oddíl rychlostní kanoistiky)
6. Vojtěch PROCHÁZKA  (SK Žamberk, oddíl rychlostní kanoistiky)
7. Markéta HÁJKOVÁ   (cyklistika, SKP Duha Lanškroun)
8. Adam PÁNEK  (Falcon Kickbox Vysoké Mýto)
9. Tomáš MIKYSKA  (KB Letohrad)
10. Pavlína MINÁŘOVÁ  (Jiskra Ústí n. O., atletika)
JEDNOTLIVCI ŽACTVO
1. Denis HÝBL  (Lokomotiva Česká Třebová, plavání)
2. Ondřej MÁLEK  (Judo Česká Třebová)
3. Petr DVOŘÁČEK  (Falcon Kickbox Vysoké Mýto)
4. Petra VÁŽKOVÁ  ( Judo Česká Třebová)
5. David DVOŘÁČEK  (Falcon Kickbox V. Mýto)
6. Luděk ABRAHÁM  (KB Letohrad)
7. Adéla MORAVCOVÁ  (TOSK Žamberk)
8. Roman UNZEITIG  (TJ Sokol Česká Třebová II., volejbal)
9. Eliška ZEMANOVÁ  (Falcon Kickbox Vysoké Mýto)
10. Svatava MIKYSKOVÁ  (KB Letohrad)
VETERÁNI
1. Jiří STRNAD  (kanoistika, kanoistika SK Žamberk)
2. Jana MATYÁŠOVÁ  (běh)
3. JIŘÍ ŠVADLENA  (orientační běh)
ZASLOUŽILÍ TRENÉŘI
Eva HÜBLOVÁ  (TJ Jiskra Ústí nad Orlicí, atletika)
Petr KVASNIČKA  (Lokomotiva Česká Třebová, hokejbal)
Martin MOTYČKA  (SK Hokejbal Žamberk)
Marko OLEJÁR  (TJ Sokol Česká Třebová II.)
Roman PÁRAL  (1.FC Nejzbach Vysoké Mýto)
Iveta TRČKOVÁ  (cvičitelka KČT, odbor Česká Třebová)
Vlastimil VÁVRA  (KB Letohrad)
Zdeněk ZEZULKA  (Jiskra Králíky)
kvasa mezi trenéry
KOLEKTIVY DOSPĚLÍ
1. 1.FC Nejzbach Vysoké Mýto (futsal muži A)
2. VK Choceň  (volejbal muži A)
3. AC Vysoké Mýto (družstvo žen)
4. Lokomotiva Česká Třebová (hokejbal ženy)
5. Kohouti Česká Třebová  (hokej muži)
KOLEKTIVY MLÁDEŽE
1. TJ Sokol Č. Třebová II. (volejbal)
2. SK kanoistiky Vysoké Mýto (mladší dorost)
3. KB Letohrad (biatlon – kolektiv do 15 a 19 let)
4. AC Vysoké Mýto (družstvo dorostenek)
5. Basketbalový klub Ústí nad Orlicí  (žákyně U14)
KOLEKTIV Z VESNICKÝCH TĚLOVÝCH. JEDNOT  TJ Sokol Libchavy (fotbal)
REPREZENTANT V CIZÍM DRESU  Jaroslav KULHAVÝ (horská kola tým Specialized)
SÍŇ SLÁVY  Ladislav POPELKA  (1.FC Nejzbach Vysoké Mýto)
HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC  Pavel RICHTER (SK UNO při speciální ZŠ Ústí nad Orlicí, stolní tenis)
SPORTOVNÍ HVĚZDA ORLICKÉHO DENÍKU  Eliška ZEMANOVÁ

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *