ZÁLOHA PRVOLIGOVÉ LOKOMOTIVY MĚLA NEPOVEDENÝ ZÁVĚR PODZIMU

161119_muzi-b_svitavySobota 12.11.2016

SK Prachovice – TJ Lokomotiva Česká Třebová „B“ 5:4ss (1:0, 1:3, 2:1 – 1:0)

Hodnocení zápasu Michal Broulík, TJ Lokomotiva Česká Třebová:

„Na poslední výjezd podzimu jsme odjížděli s chutí a odhodláním si přivést nějaký ten bod. Trochu nás děsilo počasí, protože domácí mají plastový povrch a bezprostřední blízkost lesa a tudíž i vlhčího prostředí okořeněné špetkou jehličí ten pocit jen umocňovala. Rozcvička v chladném počasí nebyla ideální, bylo to spíš seznamování se s povrchem a taky novým spoluhráčem, Kubou Fúzikem, který poprvé oblékl dres Lokomotivy. Téměř do poloviny první třetiny jsme se seznamovali s hrou na mokrém plastu, moc nám to nelepilo na hokejkách a hodně jsme balónek naháněli než ho kontrolovali. Tohoto našeho handicapu využili domácí, kteří šli rychle do vedení. Když jsme se s hřištěm srovnali, tak se nám podařilo hru více než vyrovnat. Vyrovnání, tedy to brankové, přišlo až ve druhé třetině. To se premiérově trefil z bezprostřední blízkosti novic Fúzik. Domácí si vedení vzali celkem rychle zpět. To nám vůbec nevadilo, protože jsme také rychle odpověděli a těsně před koncem strhli vedení na svoji stranu. Na začátku poslední třetiny jsme se dokonce dostali do dvoubrankového trháku. Na začátku 42. minuty snížil na rozdíl jedné branky domácí Novák. Od plného bodového zisku nás dělily jen necelé dvě minuty. Prachovice v čase 43:42 využili přesilovou hru, kterou jsme jim darovali po zbytečném útočném faulu v rohu za domácí brankou. Škoda vyloučení, které v daný moment nic neřešilo. V samostatných stříleních byli úspěšnější hráči Prachovic a bod navíc zůstal jim.“

Sestava ČT: Novotný – Broulík, Orlich, Laštovica, Truhlář, Fúzik, Řehák, Smutný, Šmolka, Čapek, Bican, Pirkl, Vohralík

Branky ČT: 15:36 Fúzik (Broulík), 24:05 Laštovica (Bican), 29:48 Šmolka (Řehák), 34:11 Fúzik

Střely: 41:26, Vyloučení 3:1, Využití 1:1, V oslabení: 0:0

Sobota 22.10.2016

TJ Lokomotiva Česká Třebová „B“ – 1. HBC Svitavy 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

„Zápas s nedalekými Svitavami a tím nemyslím jen geograficky, ale i postavením v tabulce, byl pro nás stejně jako pro soupeře důležitý. Po ztrátě dobře rozehraného duelu v Prachovicích jsme chtěli ukořistit další body doma a odpoutat se více od pronásledovatelů. Nepodařilo se nám to. Vyrovnaný zápas, ve kterém se ukázali oba brankáři, kdy do nedávna ještě svitavský, ale od této sezóny již českotřebovský Sterenčák zlikvidoval v první třetině i nařízené trestné střílení, stejně tak na straně druhé Tichý, který se zaskvěl několika důležitými zákroky. Jak se říká, každý v zápase chvilku tahal pilku. Nakonec toto derby rozhodl jediný, pro nás trochu smolný, gól, který vsítil Stloukal mající střídavý start právě ze Svitav do našeho „A“ týmu do 1. ligy, když se nejlépe zorientoval před brankou a usměrnil padající míček do branky. Mrzí nás, že jsme nezískali tři body, hrálo by se nám na jaře víc v pohodě. Nedá se nic dělat. Teď nás čeká zasloužené volno, musíme doléčit některá zranění, která vyřadila pár borců na delší čas ze hry a připravit se na jarní boje. Nevypadá to na tak pohodovou druhou polovinu sezóny jako v loňském roce, ale těší náš, že jsme do týmu zapojili další dva dorostence a na jaře přibudou další, kteří mnohdy už tvořili téměř polovinu zápasové sestavy. Ještě to nejsou hráči, kteří by si udrželi výkonnost po celou sezónou a rozhodovali by utkání, ale jejich čas přijde a zkušenosti, které teď sbírají přetaví ve vítězství.“

Sestava ČT: Sterenčák – Broulík, Šustek, Laštovica, Truhlář, Zeman L., Řehák, Smutný, Pirkl, Doubrava, Bican, Šmolka

Střely: 20:17, Vyloučení 5:6, Využití 0:0, V oslabení: 0:0