Dorost uspěl v Opavě

SHC Opava  x  TJ Lokomotiva Česká Třebová  1:4  (0:1, 1:1, 0:2)

Střely 29:25, Vyloučení 3:5, Využití 1:0

Branky Loko – 11:23 Valíček ( Řehák, Smutný), 17:15 Zeman, 40:09 Řehák (Orlich), 42:13 Řehák

Měli jsme dobrý vstup do zápasu a až bylo pro mě trochu překvapení, domácí se k něčemu moc nehrnuli. A jen díky naší střelecké produkci jsme dali branku v 11. minutě. Do černého mířil po asistenci Řeháka před brankou osamělý Valíček. Na začátku druhé třetiny si vybral slabší chvíli domácí brankář, když Zemanovo nastřelení skončilo až v bráně. Po té jsme dali soupeři šanci na zkorigování výsledku svými fauly. Přesilovou hru 5 na 3 domácí už využili a utkání měl nový náboj. Opavští měli i šance na srovnání, ale nic se neujalo a 5 minut před koncem urval vítězství na naší stranu Řehák, a aby toho nebylo málo za nedlouho přidal druhý gól. Stanovil tak konečnou podobu 4:1 pro nás.

Zápas z pohledu Lukáše Zemana: V Opavě se hrál běhavý a bojovný hokejbal. Oba týmy hráli dobře technicky, takže to nebyl vůbec jednoduchý zápas. Vyrovnaný souboj jsme lépe začali my gólem v první třetině a po začátku druhé třetiny následoval další Soupeř dal pouze jediný gól výborně chytajícímu Davidu Břeňovi. Poté jsme ve druhé třetině ustáli oslabení 5:3 a ve třetí třetině ještě soupeř inkasoval 2x na konečných 4:1. Dle mého názoru jsme si vítězství poctivě vybojovali.

Sestava: Břeň – Orlich, Verner, Zeman, Vostrčil – Smutný, Řehák, Valíček, Hyksa, Pirkl, Švedová

Rozhodčí: Popelka, Velčovský