POSLEDNÍ TURNAJ VÝCHODOČESKÉHO PŘEBORU UZAVŘEL SOUTĚŽNÍ ROČNÍK „TROJKOVÉHO“ HOKEJBALU

161028_vychodocesky-prebor-zen-prelouc_treti-misto

Ve sváteční den, v pátek 28.10.2016, se uskutečnil poslední, pátý, turnaj Východočeského přeboru žen 2016 v Přelouči. Letos s přídomkem „OPEN“, tzn., že vítězem se mohl stát jakýkoliv tým, nejen z našeho regionu. Do turnaje jsme šli celkem oslabení z důvodu nemoci naší brankářky a pracovních povinností dalších hráček, a tak se v naší kleci vystřídali dvě hráčky z pole – Lucie Hrušková a Jana Hekrlová. Musíme říct, že jim to šlo. Co nás mrzí je vyhlášení, protože se vyhlásily výsledky hracího dne turnaje a celkový vítěz soutěžního ročníku přeboru. Škoda, že jsme se nedozvěděli, jak jsme se umístili ve srovnání s ostatními týmy. Takže za celou sezónu, co holky dřely, v obou skupinách, ve všech týmech, nevíme vybojovanou příčku.

 

TJ Lokomotiva Česká Třebová – HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 0:1

První zápas odehrála českotřebovská děvčata s týmem ze Svítkova . V první polovině nás soupeř tlačil a my inkasovali jsme hned na začátku třetí minuty. Bohužel pro nás to byl jediný míček v celém utkání, který skončil v brance, což pro nás hned na úvod znamenalo porážku. V druhé části hry už to bylo lepší.  Vytvářeli jsme si šance, trefovali branku, střel bylo víc než dost, ale skvělá brankařka Svítkova svůj tým podržela.

Střely: 9:10

Přesilovky:  0:0

 

SK Hokejbal Letohrad – TJ lokomotiva Česká Třebová 3:8

Druhý zápas vyzněl pro Českou Třebovou lépe. Utkali jsme se s nováčkem skupiny A z Letohradu, který na posledním turnaji dokázal postoupit. V tomto zápase jsme byli lepším týmem a od úvodního buly neponechali nic náhodě. Výborný vstup se promítl do celého utkání. Postupně jsme si vypracovali slušný náskok. Brankostroj se zastavil na čísle osm.

Branky ČT: 0:09 Nováková (Kvasničková P.), 0:11 Držmíšková (Kvasničková P.), 4:59 Kvasničková P. (Držmíšková), 5:31 Držmíšková (Kvasničková P.), 6:09 Kvasničková P., 6:19 Držmíšková (Kvasničková P.), 7:05 Kvasničková P., 7:29 Kvasničková P.

Střely: 13:19

Přesilovky: 3:0

Využití¨: 0:0

 

TJ Lokomotiva Česká Třebová – ALTSOHL Zvolen 0:3

Třetí duel se odehrál s hráčky ze Zvolenu. Lokomotiva sice prohrála, ale byl to jeden z nejlepších zápasů toho dne. Hrálo se nahoru dolů a celý zápas měl správnou jiskru. Holky na hřišti běhaly, jezdily jak motorové myši  a do utkání daly vše. Bohužel to na hráčky Zvolenu ještě nestačilo, tak snad příště.

Střely: 7:14

Přesilovky: 0:0

 

HC Roštěnky Přelouč – TJ Lokomotiva Česká Třebová 0:3

Poslední zápas ve skupině se odehrál s domácí Přeloučí. Toto měření sil jsme měli pod kontrolou. Hned na úvod se v první minutě se trefila Držmíšková a Kvasničková. Start byl takový, jaký jsme si řekli. V páté minutě se trefila opět Kvasničková. Zbytek zápasu jsme si to pohlídali a zvítězili.

Branky ČT: 0:20 Držmíšková (Kvasničková P.), 0:57 Kvasničková P., 4:41 Kvasničková P. (Držmíšková)

Střely: 9:11

Vyloučení:  1:2

Využití: 0:0

 

TJ Lokomotiva Česká Třebová – HC Roštěnky Přelouč 2:1

Boj o třetí místo! Tento zápas byl už o něčem jiném. Roštěnky vyměnily brankářku,  více běhaly a dostaly nás i pod tlak. První polovina skončila bez gólu. Ujišťovali jsme se, že je potřeba být trpěliví a jít si za svým a časem nám tam něco musí spadnout. Účet zápasu v deváté minutě otevřela Držmíšková, která nás poslala do vedení. Ve dvanácte minutě navýšila skóre Kvasničková. V té samé minutě Linda Hyksová faulovala a Roštěnky snížily z trestného střílení na 2:1. a byly opět ve hře.  Ve zbývajících minutách jsme si dávali pozor na střídání, abychom na hřišti měli čerstvé síly a poradili si se závěrečnými pokusy Přelouče o vyrovnání, což se nám také podařilo a zkušeně jsme hráli s míčkem daleko od naší branky.

Branky ČT: 8:30 Držmíšková(Kvasničková P.) 11:15 Kvasničková P. (Držmíšková)

Střely: 14:5

Vyloučení: 1:1

Využití: 0:1

Sestava ČT: Hekrlová, Hrušková, Kvasničková P., Kvasničková R., Hyksová L., Držmíšková, Svobodová, Nováková

 

Komentář trenéra Michala Broulíka:

„Pro mě to byl první ročník Východočeského přeboru žen, nutno říct, že neúplný, protože jsem tým přebral po mém předchůdci, Jirkovi Jebouskovi, až po letních měsících, takže nemůžu zcela objektivně zhodnotit celý uplynulý ročník přeboru, ale jen dva turnaje, kterých jsem se zúčastnil. Na domácím turnaji v České Třebové jsme hráli dobře. Dokráčeli jsme až do finále, kde jsme podlehli Zvolenu, který jsme v určitých pasážích hry měli tzv. na lopatě. Na posledním turnaji v Přelouči jsme se úplně nepotkali s formou, tím nechci říct, že bychom hráli špatně, ale až na zápas s Letohradem, kdy jsme měli střelecké žně, jsme se v zakončení trochu trápili. Příležitostí a střel bylo víc než dost, ale chyběla přesnost a možná trochu štěstí. Do jisté míry nás ovlivnila neúplná sestava včetně postu brankářky, kde zaskočily Jana Hekrlová s Luckou Hruškovou a je na místě říct, že si nevedly špatně. S výsledkem z Přelouče jsme spokojeni. Turnaj jsme odehráli v klidu a s úsměvem ve tváři, takže prvořadý úkol, že jsme se jeli hokejbalem hlavně bavit, byl splněn. S čím už tak spokojeni nejsme, tak je celkové vyhlášení turnaje. Jednalo se o závěrečný turnaj celého letošního přeboru, kde mělo proběhnout finální vyhlášení, které neproběhlo. Abych byl přesný, tak proběhlo stylem „a celkovým vítězem se stává Zvolen“, tečka, konec. Díky záhadnému koeficientu, který je sice z matematického hlediska na místě a možná i oprávněný, se krom Zvolenu, kterému tímto ještě jednou gratulujeme, protože hrál opravdu skvěle a vítězství si zaslouží, nikdo další nedozvěděl, na jakém místě se umístil. Takže já a celý tým doteď vlastně ani nevíme příčku, kterou jsme v celkovém zúčtování obsadili, což osobně považuji za frašku, že nikdo nebyl schopný po posledním zápase na místě spočítat výsledky. V podstatě ani v průběhu celého roku, kdy přebor probíhá, jsem nikde nenašel průběžné postavení našeho týmu, asi jsem špatně hledal. Pokud je výpočet záhadného koeficientu natolik složitý, že nikdo neví, jak si kdo stojí během roku, tak by možná bylo vhodné přehodnotit způsob a pravidla určující pořadí týmů. Nedovedu si představit, že budu hrát dlouhodobou soutěž a po jednotlivých zápasech nebudu vědět, jak si stojím v tabulce, nehledě na fakt postupovosti mezi soutěžemi.“

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *