Dorost vyhrál na Svítkově

HBC Svitkov Stars Pardubice  x  TJ Lokomotiva Česká Třebová  1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Střely 44:19, Vyloučení 2:5, Bez využití

Branky Loko: 13:19 Řehák (Pirkl, Smutný), 18:34 Pirkl (Smutný), 25:06 Smutný (Řehák), 44:59 Hyksa

Zápas ze Svítkovem nabídnul atraktivní mládežnický hokejbal plný šancí na obou stranách, vynikajících zákroků brankařů a pěkných gólů.

Hráčům jsem říkal, že na nás domácí vlétnou, a že budeme muset úvodní tlak přečkat a pak se hra vyrovná. První branka padla z našich hokejek. Po ose Smutný, Pirkl, Řehák zívala na Řeháka prázdná branka. Do kabin jsme šli s jedno gólovým náskokem. Ve druhé třetině jsme dali druhý gól po střílené nahrávce Smutného mířil do černého Pirkl – 2:0. To domácí určitě nečekali. Měli hodně šancí, ale nebyli schopni překonat dobře chytajícího Břeně. A to jsme jim nabídli pár přesilových her, ve kterých při nás stálo štěstíčko. Přežili jsme bez inkasované branky a přidali ještě jeden „fík“ z hole Smutného, kterému asistoval Řehák. Stav po druhé třetině 3:0 pro nás. Před třetí třetinou jsem říkal hráčům, že domácím nezbude nic jiného než na náš zatlačit a zkusit s nepříznivým stavem něco za každou cenu udělat. A když nás zavřou v pásmu, tak za jakoukoliv cenu přerušit hru a kouskovat, aby se nedostali do souvislého tlaku, což se nám více méně dařilo. Konec zápasu jsme dohráli s jasným cílem, udržet. Domácí sice snížili. To bylo ale vše. Poslední a uklidňující gól padl minutu před koncem z hole Hyksy a stanovil tak konečnou podobu 4:1 pro Českou Třebovou.

Domácí nás sice jasně pře stříleli. Dalo by se říct, že měli tedy více ze hry, ale branky jsme dávali my. Dobrý výkon podpořený urputnou obranou v čele s Břeňěm.

Pár slov k zápasu od Petry Kvasničkové: ,,Z mého pohledu byl zápas vyrovnaný, po jedné z chyb Svítkovských obránců jsme šli do vedení 1:0 a to nás nakoplo, přidali jsme další 2 branky a do třetí třetiny jsme šli za stavu 3:0. Ve třetí třetině nás domácí tlačili, ale výborně chytající David nás podržel, tak jako celý zápas, a zaslouženě jsme si odvezli 3 body. “

Sestava Loko: Břeň – Verner, Orlich, Zeman, Vostrčil, Kříž – Smutný, Řehák, Valíček, Kvasničková, Pirkl, Švedová, Hájek, Serbousek, Hyksa