Dorostenci devátí v extralize ml.dorostu – boj o páté místo semifinále rozhodly až nájezdy

Skupina B

HBC Hradec Králové, HBC Plzeň, TJ Lokomotiva Česká Třebová

TJ Lokomotiva Česká Třebová x HBC Hradec Králové 1988  4:5 (2:0,1:3,1:2)

Střely 20:36, Vyloučení 0:2, Využití 1:0

Branky Loko – 4:19 Smutný (Řehák), 6:10 Faltejsek (Řehák, Smutný), 28:38 Čapek, 37:46 Zeman (Smutný)

Začátek zápasu s Hradcem byl z naší strany velmi opatrný, kolikrát jsme měli i štěstí, že jsme neinkasovali. A o to byl větší šok pro hosty, když jsme se první třetinu vyhráli 2:0. Před druhou třetinou jsem říkal hráčům, že ještě není konec a že budeme mít dál na střídačku. Jako by vůbec neposlouchali, hosté zápas otočili v rychlém sledu jsme 3x inkasovali, to byla pořádná facka. Do konce třetiny jsme ještě stačili srovnat stav na 3:3. Třetí třetinu začal Hradec opět lépe a šel do vedení, ovšem nám se za nedlouho povedlo srovnat. Bohužel poslední slovo měli znovu Hradečtí a nám už se nepovedlo do konce zápasu s tím nic udělat… To byla hrozná škoda nechat si utéct zápas, když jsme měli dvou brankový náskok …

HBC Plzeň x TJ Lokomotiva Česká Třebová 6:3 (4:0, 1:1, 1:2)

Střely 33:16, Vyloučení 2:3, Využití 0:1

Branky Loko – 26:15 Čapek (Pešava, Kvasničková), 34:51 Smutný (Řehák, Faltejsek), 43:56 Faltejsek (Smutný)

Po prohraném prvním zápase jsme chtěli zkusit potrápit Plzeň, ale ta nás rychle vyvedla z omylu a téměř nám za celou první třetinu nepůjčila míček a někteří si mohli vzít šálu, aby neofoukli. Hráči o pauze odešli do kabiny a zřejmě čekali co se bude dít a mě napadlo, ať si to vyříkají sami a jen jsme čekali co se bude dít, přišli jsme za nimi 2 minuty před třetinou a v bodech jsme jim řekli, co v jejich hře chybí a šlo se na věc. Druhá třetina, byla podobná, ale … Plzeň držela víc balónek, ale už neměla tolik času, trochu se zlepšil náš pohyb a hned to bylo znát. Začali jsme se dostávat do šancí a přišel i první gól. Před třetí třetinou jsme hráče pochválili, že se to zlepšilo, že to je vidět, ale že umíme ještě o truchů víc.  V poslední třetině se nám ještě podařilo dvě branky vstřelit a po hrozné první třetině, skončil nakonec zápas přijatelných 6:3 pro Plzeň a nás čekalo druhý den na turnaji všemi oblíbené Kladno a boj o 5. -6. místo

O 5. -6. Místo

HBC Alpiq Kladno x TJ Lokomotiva Česká Třebová 4:3 sn (0:1,3:1,0:1,0:0)

Střely 38:32, Vyloučení 2:2, Využití 1:0

Branky Loko – 9:04 Smutný (Hyksa), 20:47 Řehák (Smutný, Faltejsek), 44:38 Pleskot (Čapek, Faltejsek)

Vstup do zápasu byl z naší strany hodně opatrný až ospalí. Ještě že toho soupeř nevyužil.  Jako bychom nebyli duchem na hřišti. Ale 9. minuta, protiútok a vedeme 1:0, po ose Paclík, Hyksa se míček dostal až ke Smutnému, který se nemýlil.  Druhá třetina začala, jak ta první, co se děje soupeř útočí a otáčí zápas na 2:1. S odpovědí jsme dlouho nečekali, když srovnal skóre Řehák. Ale stalo se to nejhorší. Vzápětí se soupeř znova dostává do vedení 3:2.  Do poslední třetiny jsme šli s tím, že zkusíme minimálně vyrovnat. Šance jsme na to měli. Jen je využít. V polovině zápasu jsme to ještě stáhli na určité hráče a nakonec se povedlo aspoň při power-play vyrovnat. Vyrovnávací gól padl z hole Pleskota 22 vteřin před koncem. Utkání tím pádem muselo jít do prodloužení, ve kterém se šance střídaly na obou dvou stranách, ale už žádná z nich neskončila v bráně. Tak musely rozhodnout nájezdy. V nich měli větší štěstí kladenští. Čapek trefil pouze tyčku. Zemanův pokus stačil hostující gólman ještě zachytit před čarou. Faltejsek neproměnil. Na 1:1 vyrovnal „forsbergovkou“ Řehák. Ovšem soupeř znova proměnil, a když poslední pátý nájezd neproměnil Paclík, bylo o vítězi rozhodnuto.

Sestava Loko: Břeň (Vostrčil – HBC Plzeň), Pleskot, Mačátová, Zeman, Orlich, Verner, Vostrčil (HK, Kladno) – Smutný, Řehák, Faltejsek, Čapek, Pešava, Kvasničková, Paclík, Pirkl, Valíček, Hyksa