B tým – trenér Michal Broulík zhodnotil úspěšnou sezonu …

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Béčko překročilo stanovené cíle…

„Máme za sebou soutěžní ročník 2015 – 2016, ve které náš „B“ tým hrál nejvyšší regionální soutěž, tedy 2. NHbL – Východ. Když jsme během letní pauzy v roce 2015 s vedením oddílu a především s Jardou Badzikem hodnotili právě skončenou zkrácenou sezónu, tak nám moc do zpěvu nebylo. Tým zakončil svou pouť na předposledním místě s pouhými devíti body a záporným skóre. O rok dříve jsme skončili v extrémně dlouhém sezóně dokonce poslední s děsivým poměrem 89 obdržených a 160 inkasovaných branek.

Předsezónní cíl byl jednoznačný, vyhnout se záchranářským starostem a možnému sestupu do Krajské ligy.

Začátek podzimu byl špatný. Sice armáda lidí na modré, ale výprask 6:0 od Pardubic. Pak jsme doma zaskočili suveréna z Heřmanova Městce, ale to bylo na delší dobu vše. Věděli jsme, že klíčové pro nás budou zápasy se Svitavami a Živanicemi.  Situace už začínala být kritická, a tak na tyto duely bylo nutné sáhnout do sestavy.

Ačkoliv jsme si před sezónou řekli, že béčko bude hlavně béčkařů a svůj prostor v něm dostanou dorostenci, kteří budou sbírat zkušenosti mezi dospělými. Zkrátka bylo potřeba něco změnit, protože na tým padala deka. Někteří nejmenovaní sice nafoukly „hubu“, že nehrají, ale to se nedalo nic dělat.

Obměněná sestava přinesla do týmu nový impuls, který pomohl nastartovat celý zbytek sezóny. Stěžejní zápasy se jmenovanými týmy jsme zvládli na jedničku a první polovinu soutěžního ročníku jsme uzavřeli tuplovaným vítězstvím nad Svítkovem. Rázem byla v kabině a hlavně na hřišti lepší nálada. Během zimní pauzy jsme změnili styl přípravy a tréninkovou náplň jsme rozšířili o nové prvky.

Účast mohla být lepší, ale stěžejní hráči „B“ týmu trénovali a na jaře to bylo znát. Druhá část sezóny nám vyšla skvěle. Hráli jsme řadu domácích zápasů a ve všech soupeře porazili. Jediné porážky přišly v utkáních s Heřmanovým Městcem a Deltou venku. Hráli jsme uvolněně a v klidu. Bylo to znát, že se hokejbalem můžeme bavit bez strachu o udržení se v lize.

Sezónní cíle jsme splnili v předstihu. Celkové páté místo bylo nad očekávání. Postup do play-off třešnička na dortu.

Do vyřazovacích bojů na nás vyšel Svítkov, který nás po třech zápasech poslal na dovolenou. V nadstavbě jsme se nepotkali s formou. Zápasy jsme neodehráli podle našich představ. Nefungovala koncovka a celkově to týmu nesedlo. Rozhodly neproměněné šance a přesilovky, respektive naše oslabení. Nevadí, sice jsme sérii prohráli 3:0 na zápasy, ale celkově se sezónou jsme spokojeni.

Samozřejmě, že nás vyřazení zamrzelo, ale tak to prostě chodí. Největší radost jsme měli z toho, že jsme během roku nemuseli řešit počty hráčů do jednotlivých zápasů. Na drtivou většinu utkání jsme měli dostatečně plnou střídačku a to je ten sport hned veselejší. (a to i zásluhou hojné účasti dorostenců dovolil pozn. JB) Také se nám podařilo dát prostor dravému mládí z řad dorostenců, kteří se v prvních zápasech mezi muži rozkoukávali, ale s přibývajícím časem do týmu zapadli a ukázali, že nejsou jen do počtu, ba naopak. Svými výkony předvedli, že jsou prospěšní. Do času budoucího nesmíme usnout na vavřínech a pokračovat v našem snažení i nadále.“

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *