Ačko nezačalo jaro v Opavě nejlépe

SHC Opava : TJ Lokomotiva Č. Třebová   3 : 0  ( 0:0, 2:0,1:0 )

Jaro v I. národní hokejbalové lize začalo pro hráče České Třebové ve vzdálené Opavě předposlední den února 28.2.2016.

Do utkání třebováci nastoupili s předsevzetím neinkasovat a pokusit se skórovat z rychlého útoku, nebo početní převahy. Výhodu hrát přesilovku dostali hosté ve čtvrté minutě utkání, jenže se k vážnějšímu ohrožení domácí branky nedostali. Opava zvyšovala tlak, ale skvělý Ehrenberger v brance hostí odolával všem atakům. První třetina tedy skončila bez branek 0:0.

Ve druhé části utkání hosté z města železnice úporně bránili výsledek 0:0. Jenže přesnou ranou otevřel skóre v sedmnácté minutě domácí Palcer a za pět minut zvýšil v početní převaze Vladař. Po druhé třetině tedy vedla Opava 2:0.

Ve třetí třetině se hosté pokoušeli se zápasem ještě něco udělat a měli pár nadějných šancí, zejména po ráně Válka a následné akci Dobrovského, jenže vždy chybělo pár centimetrů, aby balonek skončil v síti domácího Grufíka. Nakonec vše pro domácí pojistil Porubčaník. Utkání tedy skončilo vítězstvím Opavy 3:0.

Branky: 16:08 Palcer, 21:51 Vladař, 34:36 Porubčaník

Střely – 32:21

Vyloučení – 6:4, využití 1:0

Rozhodčí: Škrobák, Olesz

Sestava: Ehrenberger, (Sterenčák) – Dobrovský, Macků, Procházka, Laštovica, Mrštný – Kvasnička,

Další utkání v sobotu 12.3 od 14:00 s Tygry z Mladé Boleslavy a v neděli ve stejný čas nás čekají Karlovy Vary