Druhý ročník přeboru žen zhodnocen z pohledu Jiřího Jebouska

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Iva Janoušková převzato z www.hokejbal-vychod.cz

Hokejbal žen – Východočeský přebor žen na říjnovém turnaji v Přelouči završil svůj druhý ročník. Nesl se ve znamení mnohdy lítých bojů, byť na třetinu hřiště a ve formátu 3+1. Odehráno bylo pět turnajů a přebornicemi regionu se nakonec staly hokejbalistky Svítkova Pardubice.

Na všech pěti turnajích letošního ročníku byla pokořena hranice deseti zúčastněných týmů, přičemž do východočeského přeboru bylo přihlášeno osm týmů. Zatímco turnajům v první polovině roku dominovaly mimoregionální celky, na podzim se finále hrálo mezi východočeskými týmy. Na březnovém letohradském turnaji se vítězkami staly hokejbalistky Výběru Moravskoslezského kraje. Tradičně na Den matek, tedy druhou květnovou neděli se turnaj konal v České Třebové, kde zvítězily slovenské hráčky Zvolenu. V červnu ve Svitavech vévodil znovu Výběr Moravskoslezského kraje a oba podzimní turnaje, tedy na konci srpna ve Svítkově a v říjnu v Přelouči vyhrála Česká Třebová.

Hlavní koordinátor turnajů Martin Komárek závěrečný turnaj v Přelouči zakončil se slovy, že do příští sezony čeká přebor několik změn. To potvrzuje i nyní. „V lednu se uskuteční tradiční schůzka celků žen, cílem je představit zásadní reformu turnajů přeboru dívek a žen. Věřím, že plánované změny budou ve prospěchu ženského hokejbalu v regionu,“ podotýká.

Za připomenutí stojí také červnové Mistrovství České republiky žen, pod které se úspěšně podepsal Martin Komárek se svým týmem organizátorů. MČR žen se uskutečnilo v Jičíně a pro mnoho děvčat bylo opravdu pohádkové. Z místního stadionu si všichni odnesli pěkné zážitky, tým Slavie Praha navíc titul mistryň republiky. Na podzim se rozběhlo MČR žen, které má za sebou úvodní dva turnaje – v soutěži bojují tři východočeští zástupci: Česká Třebová, Svítkov a Autosklo Pardubice.

 

Všem východočeským týmům bylo položeno několik otázek, na které někteří odpověděli.

 

1. Jaký byl pro váš tým letošní rok 2015 z pohledu Východočeského přeboru žen?

2. Každý tým se pohybuje na jakési křivce úspěšnosti – jednou jsme dole, jednou nahoře. Jak vypadá křivka úspěšnosti vašeho týmu? smiley

3. V minulosti jste určitě odpovídali na otázky, kde jsou silné a slabé stránky vašeho týmu? Změnilo se něco? Zapracovali jste na něčem a co vám tam jako ta „slabina“ zbývá?

4. Máte z letošního roku nějaký zážitek z kabiny, hřiště, zápasu, výjezdu? Nějakou perličku?

5. Co týmové předsevzetí do nového roku? Proběhne nějaké? Máte na příští rok nějaký plán či cíl?

Jiří Jebousek (TJ Lokomotiva Česká Třebová)

1. Tým šlapal na jedničku a byl nejlepší! Sezonu jsem mu zkazil já svým omylem. Je to průšvih můj. A na vysvětlenou – klidně bych se za něj i veřejně omluvil, pokud by nebyl „některými“ od samého začátku formulován jako cílený a úmyslný. Bohužel už i v našem sportu se setkáváme s tím, že jsou nad námi vyřčeny rozsudky bez sebemenšího prostoru na vysvětlení a případnou obhajobu.

2. Až na malé výjimky má naštěstí naše křivka úspěšnosti stoupající tendenci. Víme ale, že tento trend nám zaručí jen poctivá práce jako doposud. Z mého osobního pohledu si ale myslím, že povaha našeho týmu jako celku jakékoli polevení, alespoň prozatím, nepřipustí.

3. Neustále se přesvědčujeme, že výborné zápasy můžeme hrát v podstatě s každým, a to jak v turnajích 3+1, tak 5+1. Slabiny máme, to ano. Jsou ale spíš v hlavách hráček. To je náš největší soupeř. Ale i s ním si už holky umějí poradit. O tom mě přesvědčily a velice potěšily na posledním turnaji 5+1 v Praze.

4. Na toto téma by se samozřejmě dalo vyprávět mnoho. Od hlášek směrem k brankářkám, že oni vlastně nejsou hráčkou, poněvadž ona nehraje, ale „jen“ chytá, až po „naprosté“ pozápasové vyčerpání hráčky, které se projeví sháněním telefonu z kterého právě, aniž by si to uvědomila, volá. Jakpak se asi tvářil dotyčný na druhé straně telefonátu, se dá domyslet. Jeden z dominantních zážitků je ale ze zápasu, kdy rozhodčí signalizoval výhodu před vyloučením soupeřky a naše brankářka na povel „Jano, pojď dolů“ místo sprintu na střídačku, zaujme dokonalý brankářský postoj a diví se, co to po ní ten trenér chce, když se hra momentálně odehrává za bránou soupeře.

5. Naše týmové předsevzetí a cíle budou nejspíš jakousi mozaikou skládající se z předsevzetí a cílů každého jednotlivce patřícího do týmu. Já všem přeji, aby byla šťastná a správná. Na závěr bych chtěl i Vám všem popřát do nového roku mnoho štěstí jak v osobním tak ve sportovním životě.

 

 

Anna Hovorková (HBC JTEKT Svítkov Stars)

1. Hvězdná sezóna pro Hvězdy (směje se) spousta dřiny, která stoprocentně stála za to. Poznaly jsme, že není lehkých soupeřů, že žádný zápas není dopředu ztracený a hraje se do posledního písknutí. A hlavně, že se hrou bavíme, navzájem se podporujeme a jsme tým!

2. Naše křivka úspěšnosti vždy závisí na počtu hráček na jednotlivých turnajích (směje se. Nevím, čím to je, ale v letošní sezóně bojujeme před každým turnajem o každou hráčku. A to se bohužel pak odráží ve výsledcích. Je totiž velký rozdíl zda máte na turnaj přeboru pět hráček do pole a jednu gólmanku nebo tři kompletní lajny 😉 ale i přes značné problémy se sestavou máme velmi dobré výsledky. Do budoucna na tom budeme muset zapracovat smiley

3. Silnou stránkou našeho týmu je určitě chuť bojovat a nevzdávat se 😉 také jsme v průběhu sezóny zjistily, že naší silnou stránkou je hra bez brankářky 😀 máme stoprocentní úspěšnost v neobdržení branky v power play laugh Co se týká slabých stránek, tak také nějaké jsou, ale snažíme se na nich pracovat a odstraňovat je. Jde hlavně o docházku na tréninkách a další věci…

4. Tak takových perliček je velké množství. V podstatě každý turnaj vznikne nějaká hláška, nebo se na něčí účet pobavíme smiley Jelikož jde o týmové hlášky, nerada bych je bez souhlasu ostatních holek vyzradila cheeky ale určitě se na mě nebudou zlobit, když prozradím, že si před zápasy hrozně rády pouštíme písničky. Mezi naše nejoblíbenější patří Nafrněná, Boky jako skříň a Malá Žužu cheeky

5. Tak plán určitě máme, ale ten si necháme pro sebe laugh Co se týče sázky, tak o jedné jsme trošku mluvily. Ještě to není úplně uzavřenélaugh prozradím jenom, že bude záležet na umístění v MČR. Zbytek zatím neprozradím smiley

 

 

Michal Novák (SK Hokejbal Letohrad)

1. Tento rok jsme se snažili ustálit sestavu a dát tím holkám větší možnost sehrát se. Také jsme konečně našli další den, kdy jsou holky schopny najít ve svém nabitém harmonogramu chvíli volna a uvedli k životu tréninky 2x týdně. Také jsme konečně sehnali druhého brankáře k naší veteránce Evě. Bohužel některé hráčky trápilo v průběhu roku zranění. Doufám tedy, že další sezonu odehrajeme tak, aby to všichni ve zdraví přežili.

2. Naše křivka úspěšnosti byla hodně kolísavá. Někdy jsme byli schopni překvapit, jindy jsme vypadali, že to hrajeme poprvé. Vždy se to odvíjelo od toho, jak se holky vyspaly.

3. Naší silnou stránkou vždycky byla a doufám, že i bude obrovská chuť a obětavost. Co se týče slabých stránek našeho týmu, tak se dlouhodobě snažíme zlepšit a zpřesnit střelbu, bránění a větší využití situací 1 na 1 a 2 na 1.

5. Spíše než předsevzetí se musíme domluvit, jak to bude další sezonu. Samozřejmě bude potřeba zapracovat nové hráčky a využít zimu na přípravu holek po fyzické stránce. Taky bychom rádi ustálili naše výkony a třeba se v tabulce zase o kousek posunuli.

 

Filip Oliva (HC ROŠTěnky Přelouč)

V Přelouči panuje spokojenost především s organizací sezony a vzestupem ženského hokejbalu jako takového. Méně už pak s výsledky a tréninkovou svědomitostí. Již nyní se těšíme na další boje. Všem lidem zainteresovaným do ženského hokejbalu v regionu i mimo něj přeji za HC Jestřábi (a za naše Roštěnky především) krásné a klidné svátky a mnoho štěstí a pohody do roku 2016!

 

Božena Janská (Pirátky Hradec Králové)

1. Pro Pirátky byl letošní rok v přeboru žen, jak na houpačce. První dva turnaje se nám moc nevedlo, chybělo potřebné štěstíčko, ale i to k tomuto sportu patří. Všechny turnaje jsme si parádně užily. Mám radost, že se k nám během roku přidaly hráčky Míša a Danča, takže jsme omladily malinko tým. Dvě maminy (Kamča a Ivča) naopak ukončily svoji hráčskou kariéru.

2. Naše křivka úspěšnosti stoupala turnaj od turnaje a vygradovala na posledním turnaji, kde se Pirátky dostaly až do finále.

3. Naše největší slabina je účast na trénincích, ta je více než mizerná. Tajně doufám, že bude lépe.

4. Zážitků z kabiny bylo hodně, ale uvedu jeden ze zápasu. Kdy jsme měly velký tlak před soupeřovou bránou, jim se podařilo vyhodit. Balónek se koulel asi metr od naší svatyně a naše obránkyně ho tečovala rovnou do růžku za záda naší bezmocné gólmanky. Prohrály jsme 1:0, ale pak jsme se nasmály, už jsme všechny věděly, co znamená si „brejknout“.

5. Chtělo by to zlepšit tréninkovou morálku, omladit tým a pak uvažovat o přihlášení MČR žen. Jinak přeji všem krásné a pokojné svátky a v roce 2016 vše dobré.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *