II turnaj MČR: Třebovské hokejbalistky zvítězily nad Slávií Praha

Autor: Jiří Černý

Dne 17.11.2015 se hokejbalistky České Třebové zúčastnily druhého turnaje v rámci  MČR žen, konaného tentokrát  v Praze na Palmovce. Hostitelským týmem byl jeden z největších favoritů celého MČR Slavia Praha, dále nás čekal zápas s Ďáblicemi a také s Plzní Liticemi, se kterými jsme se střetli už v prvním turnaji ve Třebové.

TJ LOKO Česká Třebová : Plzeň Litice  3 : 0

První utkání, jsme odehráli s hráčkami z Plzně.  Tento zápas se třebovačkám , i když utkání nakonec vyhráli  3:0, nepodařil podle představ. Chyběla potřebná jiskra a i radost ze zápasu nebyla taková.

Branky domácích :  1:58 Rejlová (Hyksová M.), 9:53 Martínková (Dvořáková), 16:51 Hyksová L. (Rejlová, Kvasničková P.).

Střely 29:8, přesilovky 3:0, využití přes. 1:0.

TJ LOKO Česká Třebová : Ďáblice Praha  0 : 1

Druhý zápas jsme hráli s Ďáblicemi. Tento tým nastoupil jen se šesti hráčkami do pole, a i přes tento fakt se třebovským nepodařilo tohoto soupeře porazit. Snad svou roli sehrálo uspokojení z předešlého zápasu s Plzní, kterou jsme i přes slabší výkon porazili. Snad došlo i k podcenění při pohledu na počet soupeřových hráček. Každopádně jsme dostali přes prsty, což se nakonec ukázalo s ohledem na daší zápas dobře. Ďáblice nás, stejně jako v Jičíně porazili 1:0

Střely 23:4, přesilovky 0:1, využití 0:0

TJ LOKO Česká Třebová : Slavia Praha 1 : 0

Třetí a poslední zápas tohoto turnaje, jsme odehráli, se Slavií Praha. Třebovačky do zápasu vstoupily úplně vyměněné, předchozí zápas hodily za hlavu a řekly si, že musí bojovat a vyhrát, což se také stalo. Děvčata ze Třebové poprvé v historii porazily Slavii a to poměrem 1:0. O vítěznou branku se postaraly dvě největší útočná esa týmu reprezentantky Petra Kvasničková s Lindou Hyksovou. Nicméně obrovskou porci práce a odhodlání předvedl celý tým, což bylo po předcházejících zápasech nejdůležitější.

Branky domácích:   6:53 Hyksová L.  ( Kvasničková P.)

Střely  12:12, přesilovky  2:2,  využití přes. 0:0

Hodnocení trenéra Jebouska pro web čechy Východ ze dne 20.11.2015 (autor I. Janoušková)

„Do Prahy jsme odjížděli s mnoha otazníky, neboť ani jeden ze tří soupeřů nebyl jednoduchý. Zkušenosti z předešlého turnaje jsme měli akorát s týmem z Plzně. A to myslím ve vzájemném duelu i rozhodlo. Zápas s Ďáblicemi byl pro naše hráčky ve všech směrech „nešťastný“. My samozřejmě víme, proč jsme prohráli, důvody si ale necháme v kabině. A jak řekl kdosi zkušený. „Každá prohra je poloviční vítězství, pokud se z boje poučíš“….,“ hodnotí turnaj trenér České Třebové Jiří Jebousek. Na zápas se Slávií se českotřebovské hokejbalistky moc těšily.„Bylo to znát na výkonu. Konečný výsledek je pro nás nejen obrovskou radostí, ale z našich hráček cítím, že je pro ně i velmi motivující,“ doplňuje Jiří Jebousek.

Sestava:  Zapadalová V., Palánová J., Jebousková D., Hekrlová J., Kvasničková R,. Kvasničková P., Hyksová M., Hrušková L., Nováková M.,  Hyksová L., Rovenská Z., Rejlová L., Martínková B., Dvořáková D., Mannová J., Držmíšková K.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *