Ačko vydřelo další tři body, tentokrát v Brně

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

HBK Buldogs Brno : Loko Č. Třebová 2 : 3 (0:1,1:0,1:2)

Rybka zničil buldoky

V neděli 18.10.2015 čekalo třebovské hokejbalisty premiérové setkání se soupeřem z Brna.

První třetinu začali aktivněji domácí buldoci, kteří byli připraveni hned na začátku utkání co nejrychleji skórovat. Třebováci nastoupili do zápasu pouze s jedenácti muži a jen s vypětím všech sil odolávali tlaku domácích. Trochu oddechu si hosté dopřáli až v desáté minutě, kdy měli šanci hrát přesilovou hru. Domácí se sice ubránili, ale v podstatě ihned po skončení přesilovky nahodil na branku lehký balonek ze středního pásma Rybka a k překvapení všech se míček zastavil až v brance Buldoků – 0:1. Tak skončila první třetina.

Druhou část začali opět lépe borci z Brna, když hned v první minutě byl v samostatném úniku faulován Šír a rozhodčí neváhal nařídit trestné střílení. Jeho exekuce se ujal sám postižený Šír a se štěstím se mu podařilo překonat Ehrenbergera v brance hostí – 1:1. Ve druhé třetině měli Kohouti možnost hrát 2 přesilové hry, ale ani jednu nevyužili. I proto to bylo po druhé části 1:1.

Třetí perioda začala lépe pro hosty. Hned ve druhé minutě dostali šanci hrát přesilovku, protože domácí hráli v šesti mužích. A hned za další minutu putoval na trestnou lavici další Buldok a tak třebovští hráli s převahou dvou mužů v poli. Tuhle výhodu využili hosté hned po šesti sekundách, když balonek putoval po ose Rybka, Kvasnička, Hudec, který skóroval do odkryté branky – 1:2. Buldoci se však nevzdali a velmi rychle vyrovnali, když prudkou střelu Ehrenberger s vypětím všech sil vyrazil vedle své branky, ale tam pohotově dorážel Emmer a bylo to 2:2. Za tři minuty se ovšem znovu radovali hosté z České Třebové, když nádhernou bekhendovou střelou zavěsil kat Buldoků Rybka. Buldoci se sice snažili o vyrovnání, ale borci s lokomotivou na prsou již žádnou komplikaci nepřipustili.

Třebováci si tedy připsali další vítězství za tři body z venkovního prostředí.

Branky – 15:45 Šír (SN), 35:02 Emmer – 11:09 Rybka, 32:47 Hudec, 38:44 Rybka

Vyloučení 8:3, využití 0:1

Rozhodčí: Černý, Jemelka

Sestava: Ehrenberger, (Sterenčák) – Dobrovský, Rybka, Doubrava, Broulík, Jirmásek, Jelínek, Válek, Hudec, Kvasnička, Tomeš, Němec