Hrát na mistrovství světa? Neskutečný zážitek, rozplývá se Petra Kvasničková

Filip Červinka | 22.07.2015 22:04:46 | Převzato z webu hokejbal východ

Letní rozhovor – Světový šampionát v hokejbale nebyl jen záležitostí mužů, avšak velkou měrou se na úspěšném mistrovství světa pro Českou republiku podepsaly právě ženy! Ty se postaraly o historický počin v podobě finálové účasti a zisku titulu vicemistryň světa. Součástí perfektně šlapající české družiny byla i PETRA KVASNIČKOVÁ, jež hokejbal hraje necelé tři roky a hned se zařadila mezi důležité hráčky reprezentace.

Petra Kvasničková má za sebou premiérovou účast na mistrovství světa žen, jež se konalo v krásném prostředí švýcarského Zugu a hned se může pyšnit titulem vicemistryně světa! Na turnaji navíc nehrála druhé housle a byla často k vidění v mnoha povedených kombinacích. „Je to neuvěřitelně krásný pocit, kdyby mi někdo před rokem řekl, že budu hrát na MS, asi bych mu nevěřila,“ zamýšlí se českotřebovská rodačka.

Pravoruká forvardka s hokejbalem začala teprve nedávno, avšak od prvního kontaktu s kusem oranžového plastu potvrzovala svoje přirozené vlohy pro sport, ve kterém se ženy neustále zlepšují a ženou se na popředí. Hokejbal hraji necelé tři roky, takže hrát letos na světovém šampionátu bylo pro mě něco neskutečného a jsem ráda, že jsem se do nominace dostala,“popisuje s velkou radostí Petra Kvasničková.

Na mistrovství světa nastupovala po boku své spoluhráčky z České Třebové Lindy Hyksové a jejich spolupráce byla na hřišti výborná. Často se dostávaly do zakončení a trenéři se na ně mohli spolehnout i v nerovnovážných situacích. Naturalizované hokejbalistky tak mohou být na sebe právem hrdé. „S Lindou si rozumíme jak na hřišti, tak i mimo něj, takže se mi s ní hrálo na MS výborně,“ má jasno jedna z českotřebovských tahounek.

Petra Kvasničková se na šampionátu prezentovala srdnatou hrou plné běhavého a důrazného hokejbalu v předbrankovém prostoru, takže byla často k vidění v těch nejnapínavějších momentech. „Je těžké hodnotit svoje výkony, to je otázka spíše pro trenéra. Z mého pohledu se mi nejvíce vydařily první tři zápasy, ale pokaždé jsem se na hřišti snažila předvést co nejlepší výkon,“ říká rezolutně rychlonohá útočnice.

Hned na úvod mistrovství navíc vstřelila svůj premiérový gól v reprezentačním dresu proti domácímu souboru houževnatých Švýcarek, které české družině dlouho vzdorovaly, ale nakonec pod náporem českého družstva padly a velkou měrou se o to zasloužila právě i Kvasničková. „Na tuto situaci si pamatuji velmi dobře, vyběhla jsem zpoza brány a „nahodila“ míček na bránu, před kterou bylo několik hráček, a míček se najednou objevil v brance,“ popisuje svoji první trefu v národním týmu.

Jak už bylo jednou řečeno, tak aktivně hrající útočnice z České Třebové plnila veškeré úkoly na výbornou a její hra ji vynesla nemalou důvěru trenérů. Ti na Petru často sázeli a ta se mohla těšit z velkého herního času. „Potěšilo mě, že jako nováček jsem na hřišti dostávala tolik prostoru a mohla nastoupit ve všech zápasech,“ praví spokojeně Petra Kvasničková.

Taťka je pro mě vzorem, prozrazuje talentovaná hokejbalistka

Po dlouhých letech krutých porážek od Slovenska se český výběr zdravě nahněval a konečně se mu podařilo Slovenky zlomit!  Nesmírně vyrovnaný duel, jenž patřil mezi ty nejstěžejnější na šampionátu nakonec české hokejbalistky dokázaly strhnout na svoji stranu v poměru 2:1. „Se Slovenkami jsme odehrály jeden z nejlepších zápasů na mistrovství světa. Byl to velmi vyrovnaný zápas, ve kterém jsme měly více štěstíčka a vyhrály,“ vzpomíná na federální derby Kvasničková.

České reprezentantky následně srazily na kolena i výběr USA, a to hráčky se lvíčkem na hrudi dlouhou dobu prohrávaly 0:2! Svěřenkyně trenérů Manharta s Komárkem však potvrdily velký týmový duch a zápas otočily na 3:2. Petra Kvasničková navíc nahrávala na vítězný gól a tento duel se ji tak nesmazatelně zapsal do paměti. „Ani za stavu 0:2 jsme nepřestaly hrát a ukázaly, jak silný tým jsme a zápas otočily. A to, že jsem přispěla nahrávkou na vítězný gól, mě potěšilo, ale důležitý byl výkon celého týmu!,“ říká s velkou skromností.

Finálový duel tak českým ženám „přivál“ nesmírně silný výběr Kanady, jenž byl už nad síly našich reprezentantek. Kanaďanky to ale zase tak jednoduché neměly a musely po celou dobu utkání podávat ty nejlepší výkony. Výsledek 5:1 v neprospěch českého družstva však mluví za vše.„Prostě a jednoduše měly síly, které nám už bohužel chyběly,“ mrzí rozhodující faktor české porážky Petru Kvasničkovou.

Hokejbalistky z České republiky se však poprvé v historii probojovaly do finále mistrovství světa a stříbrné medaile měly jednoznačnou chuť úspěchu. Reprezentační výběr navíc prochází nemalou obměnou a v jeho řadách už nejsou vidět jen hokejistky, ale také ryzí hokejbalistky, jako v případě Petry Kvasničkové. „Stříbro je velký úspěch a po několika bronzových medailích je to navíc zase další krok k té nejcennější,“ má jasno útočnice z České Třebové.11659215_958257264225944_7932663435705371415_n

Petra má pro hokejbal dobré vlohy a to i díky jejímu otci, jenž je živoucí hrající legendou, také hrával za reprezentaci a vždy patřil k nesmírně šikovným forvardům. Zdědila tak nepopíratelný talent právě od něho? „Hokejbal je pro mě hlavně zábavou. Co se týče taťky, je pro mě vzor a své zkušenosti se mi snaží předat. Čas ukáže, jestli jsem nějaký um po něm zdědila,“zůstává však při zemi Petra Kvasničková.

 

 

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *