Ženy Lokomotivy míří na MČR do Jíčína

Pohádkové MČR žen oživí Jičín už tento víkend

Datum: 04. 06. 2015 Autor: Iva Janoušková převzato : hokejbal.cz

Hokejbal žen – Vrchol sezony pro ženské hokejbalové týmy je tu! Už tento víkend Zimní stadion v Jičíně hostí další Mistrovství České republiky žen – dvoudenního turnaje se zúčastní sedmička týmů.

Loni, a vlastně i předloni a před tím také zvedly nad hlavu mistrovský pohár hráčky HC Slavia Praha – ženy, které mají na svém kontě již pět titulů v řadě a letos samozřejmě nechybí. V přípravném turnaji však Slavistkám docela vzdorovaly hokejbalistky Ďáblů Praha, které se letos MČR žen zúčastní jako samostatný tým. A to oproti loňsku, kdy v Horní Bříze bojovaly Ďábelské Fretky, tedy Ďáblové spojení s Fretkami Nižbor. Ďáblové v turnajích minihokejbalu žen jen těžko hledají přemožitele, proto jsme všichni zvědaví, jak si povedou v konkurenci ostatních týmů v Jičíně.

Další, kdo má zkušenosti z loňska, je Písek. Ten si, jak prozradila Erika Merglová v rozhovoru pro východočeský web, jede pro lepší než loňské sedmé místo. Hned na úvod vyzve nováčka v „pětkovém“ hokejbale, Českou Třebovou, která si slovy svého trenéra Jiřího Jebouska klade za cíl se důstojně prezentovat na vrcholné akci letošní sezony. V dresu České Třebové nebudou chybět opory Linda Hyksová nebo Petra Kvasničková, pro tuto příležitost si jej ale obléknou i některé hráčky například z Hradce Králové, Heřmanova Městce či Letohradu.

Česká Třebová celé MČR žen otevře zápasem se Svítkovem. Ten jako jeden ze služebně nejstarších ženských hokejbalových týmů může čerpat ze svých bohatých zkušeností a i ty pro tuto příležitost využily doplnění kádru z ostatních týmů. Chybět tak nebudou mimo jiné zástupkyně Jestřábí letky z Přelouče či pardubických Autosklářů.

O Fretkách již byla řeč, na MČR žen však tento tradiční ženský tým hledejte pod oficiálním klubovým názvem SK Kelti 2008. Hokejbalistky od Berouna se do Jičína chystají s odhodláním sobě vlastním, cílem bude samozřejmě, jako pro ostatní, dojít co nejdál.

Naprostým nováčkem a dá se říci nejmladším v rodině ženských hokejbalových týmů, je tým HBC Plzeň – Litice. Ten spoléhá na svou kvalitní přípravu a chce na bednu 🙂 Povede se trenérovi Tůmovi tam svůj mladý a ambiciózní tým dostat?

Sedmička účastníků započne svou pouť v sobotu 6. června v 9:00 hodin, kdy se utkají ženské týmy Kohoutů a Hvězd. Postupně se každý utká s každým a vítěz dvoudenních bojů bude znám v neděli okolo šesté hodiny večerní. Bude to pošesté v řadě za sebou Slavia? Nebo potvrdí svou převahu z minihokejbalu Ďáblové Praha? Či snad na kovy nejcennější dosáhne Česká Třebová nebo ambiciózní Litice?

Rozpis MČR žen najdete na našem webu v sekci Ženy – Rozpis

Aktuální informace z dějiště turnaje pro Vás budeme sledovat na webu i sociálních sítích hokejbal.cz! Pokud by vám to nestačilo, vyražte do Jičína osobně! Připraven je doprovodný program a nouze nebude ani o zajímavé sportovní zážitky. Tak naviděnou v Jičíně! 

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *