Tři body z Letohradu a vytoužené 2.místo

Přes všechny překážky si vybojovali stříbrné medaile s postup na Mčr starších žáků na severu Moravy

Poslední  klání jarní části mělo rozuzlit konečné pořadí na 2. až 4. místě. Ke klíčovému duelu jsme zavítali do nedalekého Letohradu. Trochu netradičně se náš první zápas odehrál již v „7:00“ ráno, jelikož v Letohradě se hrálo všechno extraliga mužů a SD i obě žákovské kategorie.

SK Hokejbal Letohrad   TJ Lokomotiva Česká Třebová         0:2       0:1,0:1,0:0

Střely 14:17, vyloučení 5:2, bez využití

Branky Loko 11:44 Pirkl (Řehák), 19:43 Pirkl

První zápas začal opatrně. Soupeři se oťukávali. Postupem času jsme si začali vytvářet šance. Naše hra byla dobrá, měli jsme výborný pohyb a soupeře jsme přehrávali. První branka přišla před koncem 1. třetiny z hole Pirkla po nahrávce Řeháka. Druhý přišel v polovině druhé třetiny, kdy první koule zavřela domácí ve třetině, a z bezprostřední blízkosti se podruhé trefil Pirkl. Na obou stranách byla ještě řada šancí, ale žádná již gólem neskončila. 2:0 pro hosty

Střely 21:14, vyloučení 2:2, využití 1:0

Branky Loko 0:20 Smutný, 20:24 Flídr

Druhý zápas jsme začali výborně, přišel rychlý gól z hole Smutného. Po té jsme měli ještě pár šanci, ale v koncovce jsme nebyli důslední. A na řadu přišel soupeř. Vyrovnávací branka nás srazila dolů a než jsme se stačili oklepat, tak přišel druhý gól domácích. Naše hra byla špatná bez pohybu, plná nepřesností. Ve druhé třetině domácí přidali ještě dvě branky, my snížili zásluhou Flídra. Ve třetí třetině branka nepadla, ani naše hra bez brankáře gólový úspěch nepřinesla, 4:2 pro domácí

Rozhodčí: Hubálek, Kozák

Sestava Loko: Břen – Vostrčil, Orlich, Zeman, Verner – Smutný, Řehák ©, Pirkl, Flídr, Paclík, Hyksa, Valíček, Kříž

Po konci základní části měli tři týmy shodně 48 bodů. Tudíž o konečném pořadí mezi Třebovou, Letohradem a Poličkou rozhodla mini tabulka, ve které jsme byli první a obsadili jsme konečné krásné 2. místo v regionu a vybojovali si postup na republiku … „Jo…“

Smutek po prohraném druhém zápase, kdy ještě netušili jak to vše dopadlo…