Smolná prohra Ačka v prodloužení s Hradeckým béčkem v úvodu play off

Hradec Králové B : Lokomotiva Česká Třebová 5 : 4 p  (0:2,2:1, 2:1- 1:0)

Na zimním stadionu v Opočně v sobotu   25. 4.  začalo  čtvrtfinále 1. národní hokejbalové ligy – východ.  Oba soupeři měli na sebe čerstvé vzpomínky, když se spolu utkali minulý týden v posledním zápase nadstavby.

Od začátku utkání bylo jasné, že oba týmy hrají se zabezpečenou obranou a s cílem hlavně neinkasovat. Oba brankáři byli pozorní a bezchybní a tak se čekalo na to kdo dá první branku. Čekání prolomil po závaru před domácí brankou Tomeš, když využil odraženého balonku a nekompromisně zavěsil. Ještě v té samé minutě se podařil proměnit rychlý útok Válkovi. Po první třetině vedla Česká  Třebová 0:2

Ve druhé části se obraz hry proměnil a domácí Hradec začal tlačit na pilu. Za každou cenu se hradečtí snažili skórovat a zvyšovali počet střel na Ehrenbergera v brance hostí. Snaha domácích se vyplatila ve dvacáté minutě, když se podařilo skórovat Ježkovi. Třebováci však nesložili zbraně a samostatný průnik proměnil Matěj Švec – 1:3. Domácí Hradec měl štěstí v poslední minutě druhé třetiny, když se po ojedinělé akci trefil do černého Ježek.

Jak skončil závěr druhé části, tak začala i třetí třetina.  Hned  v jejím úvodu se prosadil domácí Hrabica  a bylo srovnáno na 3:3. Že s hosty bude ještě hůř  ukázal  za tři minuty domácí Rail, když převážil váhy zápasu na stranu Hradce. Borci s lokomotivou na hrudi však nesložili zbraně a po vybojované akci dotlačil balonek do branky Hynek. Bylo to 4:4 a zápas směřoval k prodloužení.

V prodloužení nikdo nechtěl udělat chybu a tak se hrálo velmi opatrně. Nakonec chybu udělal hostující brankář Ehrenberger, který si lehké nahození sám srazil do branky. Tak skončilo první čtvrtfinále ve prospěch favorizovaného Hradce.

Branky: 19:04 Hajník, 29:13 Ježek, 31:35 Hrabica, 34:01 Rail, 46:19 Rail – 14:15 Tomeš, 14:45 Válek, 21:59 Švec M., 34:50 Hynek

Střely  –  33:37, Vyloučení 2:1,

Rozhodčí:  Řezníček, Havelka

Hosté: Ehrenberger – Dobrovský, Tlapák, Švec Š., Tomeš, Hudec, Švec M., Hynek, Válek, Furik, Doubrava, Broulík , Rybka

Domácí: Humlíček – Malík, Jedlička, Bažant, Rytíř, Kania, Hudeček, Hajník, Šejnoha, Rail, Řehák, Kozák, Weishaupt, Pazourek